Více
  24.9 C
  Czech
  Středa, 17 srpna, 2022

  Ruská verze McDonald’s přes víkend otevřela první restaurace

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Rusko odhalilo logo svého vlastního řetězce rychlého občerstvení, kterým hodlá zaplnit místo po americkém gigantovi McDonald’s. Ten se z ruského trhu stáhl minulý měsíc. Nový podnik o víkendu otevřel 15 prvních restaurací, píší na BBC a Business Insider. 

  Společnost Sistema PBO, která nyní spravuje bývalé podniky společnosti McDonald’s, nejprve zveřejnila podobu loga ruské verze řetězce rychlého občerstvení. Informovala o tom stanice BBC News na svém serveru. 

  Přes víkend firma otevřela 15 svých nových restaurací pod jménem Vkusno & točka (Chutně & tečka), píše dále BBC

  Mezi dřívějšími zvažovanými názvy, jejichž návrhy společnost představila vládní agentuře pro duševní vlastnictví Rospatent, se údajně nacházel „Tot Samyi”, což v překladu znamená „ten samý” či „Svobodnaja kassa”, neboli „volná pokladna”. 

  Společnosti McDonald’s, Sistema PBO a Rospatent na žádost BBC o komentář nezareagovaly. 

  Nové logo ruské verze McDonald’s představují dvě čáry a červený kruh na zeleném pozadí. To má představovat hamburger a dvojici hranolek. Logo však při pozorném pohledu připomíná písmeno M, čehož si všimlo i mnoho lidí na sociálních sítích. 

  „Zelené pozadí loga symbolizuje kvalitu produktů a služeb, na něž jsou naši hosté zvyklí,” prozradil agentuře TSS mluvčí společnosti Sistema PBO. 

  Vrátí se McDonald’s? 

  Společnost McDonald’s dočasně zastavila své podnikání v reakci ruskou agresi vůči Ukrajině již v březnu. Minulý měsíc však oznámila definitivní odchod z Ruska, a sice kvůli humanitární krizi a nepředvídatelnému provoznímu prostředí kvůli válce na Ukrajině. 

  Americký gigant oznámil, že svůj podnik prodá místnímu zájemci. Ten je však povinen restaurace zbavit značky McDonald’s. 

  Následně zveřejnil jméno kupce, ruského miliardáře a držitele licence McDonald’s Alexandera Govora. 

  Podle serveru Business Insider podnikatel řekl, že hodlá všem 62 000 bývalým zaměstnancům McDonald’s v Rusku proplácet v rámci dohody plné mzdy. Následně oznámil tento rebranding. 

  McDonald’s si zanechal svou ochrannou známku v Rusku. Rovněž má možnost své restaurace do 15 let odkoupit zpět. Je tedy možné, že jakmile válka na Ukrajině skončí, McDonald’s se do Ruska vrátí.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  1 komentář

  Comments are closed.

  Reklama