26.3 C
Czech
Čtvrtek 21. září 2023

Nestlé vstupuje na trh brazilských luxusních cukrovinek

Společnost Nestlé kupuje většinový podíl v brazilském výrobci prémiové čokolády Grupo CRM. Švýcarská potravinářská skupina se snaží expandovat do luxusních cukrovinek.

Čína vyplácí odměnu, pokud je čerstvá nevěsta mladší 25 let

V čínském kraji zavedli nové opatření na podporu dřívějšího manželství. Vláda nabízí „peněžní odměnu“ pro páry, pokud je nevěsta ve věku 25 let nebo mladší.

Společnost Walt Disney začala s propouštěním 7 000 lidí

Společnost Walt Disney v pondělí zahájila propouštění 7 000 zaměstnanců oznámené začátkem tohoto roku. Snaží se kontrolovat náklady a vytvořit „efektivnější“ podnikání, uvádí se v dopise, který generální ředitel Bob Iger zaslal zaměstnancům a který viděla agentura Reuters. Informoval o tom také server Financial Times.

Podle osoby obeznámené s touto záležitostí bude ovlivněno několik hlavních divizí společnosti – Disney Entertainment, Disney Parks, Experiences and Products a korporát. ESPN není dotčeno letošním kolem škrtů, ale očekává se, že bude zahrnuta do pozdějších kol.

Jde o první velké redukce ve společnosti Disney od roku 2019, kdy společnost zrušila tisíce pracovních míst poté, co dokončila akvizici společnosti 21st Century Fox.

Zábavní průmysl prošel změnou od svého raného euforického přijetí streamování videa, kdy zavedené mediální společnosti ztratily miliardy. Začali omezovat výdaje, když Netflix na začátku roku 2022 zaznamenal první ztrátu předplatitelů za deset let a Wall Street začala upřednostňovat ziskovost před růstem předplatitelů.

Propouštět se bude v několika kolech

Generální ředitel Bob Iger řekl, že společnost Disney začne v příštích čtyřech dnech upozorňovat první skupinu zaměstnanců, kterých se snížení počtu zaměstnanců dotkne. K druhému, většímu kolu snižování počtu pracovních míst dojde v dubnu, „s několika tisíci dalšími propuštěnými.“ Finálové kolo začne před začátkem léta, uvedl.

Iger podle serveru Financial Times řekl zaměstnancům, že opatření jsou potřebná, aby společnost Disney přijala „koordinovanější a efektivnější přístup k našemu podnikání“.

Na konferenci investorů tento měsíc také prohlásil, že je optimistický ohledně streamování společnosti Disney, ale potřebuje „lépe racionalizovat“ náklady. Společnost loni na podzim zaznamenala čtvrtletní ztrátu ve streamování 1,5 miliardy dolarů, což byl hlavní faktor při propuštění bývalého generálního ředitele Boba Chapka.

Zábavní konglomerát Burbank v únoru oznámil, že zruší 7 000 pracovních míst v rámci snahy ušetřit 5,5 miliardy dolarů na nákladech a zajistit ziskovost svého podnikání v oblasti streamování, které přichází o peníze.

„Těžká realita mnoha kolegů a přátel, kteří opouštějí Disney, není něco, co bereme na lehkou váhu,“ napsal Iger s tím, že mnozí „přenášejí celoživotní vášeň pro Disney“ do své práce.

Propouštění se připravovalo dlouhou dobu

Podrobnosti o propouštění byly společností pečlivě střeženy, ačkoli zasvěcenci předpokládali, že ke snížení dojde před výročním zasedáním akcionářů společnosti Disney 3. dubna. V Disney rostla úzkost, protože se šířily zvěsti o oblastech možných škrtů.

„Je to temná černá skříňka,“ řekl jeden z vedoucích pracovníků Disney, který minulý týden mluvil s agenturou Reuters. Mnozí očekávali, že škrty silně dopadnou na divizi Disney Media and Entertainment Division, která byla odstraněna v rámci podnikové restrukturalizace. Jednotka je bez lídra od odchodu Kareema Daniela v listopadu, krátce poté, co se Iger vrátil jako generální ředitel společnosti.

Připravovalo se to dlouhou dobu,“ řekl analytik SVB MoffettNathanson Michael Nathanson a dodal, že se ve společnosti poprvé začalo „šeptat“ o nutnosti snížit náklady loni na podzim, kdy Bob Chapek byl ještě generálním ředitelem Disney.

Josh D’Amaro, předseda Disney Parks, Experiences and Products, poslal v únoru zaměstnancům zábavních parků zprávu s varováním, že divize zažije škrty. Představitelé dvou odborových svazů zastupujících členy herců ve Walt Disney World Resorts v Orlandu na Floridě uvedli, že se neočekává, že by propouštění ovlivnilo služby „nabízené hostům“.

Sledujte nás na sítích

Belgie přezkoumává Apple iPhone 12 poté, co Francie zastavila prodej kvůli radiaci

Belgie ve čtvrtek uvedla, že přezkoumá potenciální zdravotní rizika spojená s iPhonem 12 společnosti Apple. Francie totiž nařídila zastavení prodeje kvůli porušení limitů pro vystavení elektromagnetické radiaci.

NEJNOVĚJŠÍ

Belgie přezkoumává Apple iPhone 12 poté, co Francie zastavila prodej kvůli radiaci

Belgie ve čtvrtek uvedla, že přezkoumá potenciální zdravotní rizika spojená s iPhonem 12 společnosti Apple. Francie totiž nařídila zastavení prodeje kvůli porušení limitů pro vystavení elektromagnetické radiaci.