Více
  19.9 C
  Czech
  Pondělí, 8 srpna, 2022

  UK zakáže prodej nových benzinových a naftových automobilů již od roku 2030

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Britský premiér Boris Johnson plánuje příští týden oznámit zákaz prodeje nových benzinových a naftových automobilů již od roku 2030. Zákaz by měl tedy přijít o pět let dříve než bylo naposledy plánováno. Uvedly to v sobotu Financial Times.

  Původním plánem Británie bylo zakázat prodej nových benzinových a naftových motorů od roku 2040. Jedná se o součást úsilí o snížení emisí skleníkových plynů. V únoru premiér Boris Johnson posunul zákaz do roku 2035.

  Financial Times s odvoláním na neidentifikované průmyslové a vládní zdroje uvedla, že Johnson nyní hodlá posunout datum znovu dopředu a to již do roku 2030. Chystá se tak učinit v projevu o politice životního prostředí, který má přednést příští týden.

  Dle FT se neočekává, že se nový harmonogram bude vztahovat na některá hybridní auta, která kombinují elektřinu a spalovací motor. Ta by se tak mohla prodávat až do roku 2035.

  Údaje ukazují, že 73,6% z prodeje nových automobilů spadá v letošním roce na automobily s benzinovým a naftovým pohonem. Zatímco pouze 5,5% prodeje se týkalo čistě elektrických vozidel. Zbývající prodeje tvořily hybridní vozy různých typů.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Reklama