26.3 C
Czech
Čtvrtek 21. září 2023

Nestlé vstupuje na trh brazilských luxusních cukrovinek

Společnost Nestlé kupuje většinový podíl v brazilském výrobci prémiové čokolády Grupo CRM. Švýcarská potravinářská skupina se snaží expandovat do luxusních cukrovinek.

Čína vyplácí odměnu, pokud je čerstvá nevěsta mladší 25 let

V čínském kraji zavedli nové opatření na podporu dřívějšího manželství. Vláda nabízí „peněžní odměnu“ pro páry, pokud je nevěsta ve věku 25 let nebo mladší.

Vyhlídky pro britskou ekonomiku se zhoršily, varuje Bank of England

Vyhlídky pro ekonomiku ve Spojeném království a celém světě se zhoršily, varovala britská centrální banka Bank of England. Inflaci tlačí nahoru zdražování energií a pohonných hmot. Ostrovní stát je na ekonomické turbulence náchylnější než zbylé západní země. Britské finanční instituce jsou však odolné a prudký hospodářský propad přečkají. Informovala o tom stanice BBC a deník The Guardian.

Ekonomické vyhlídky pro Spojené království a celý svět se podstatně zhoršily, varuje Bank of England. Náklady na energie a pohonné hmoty globálně neustále rostou a tlačí inflaci nahoru, napsal server stanice BBC News.

V nejnovější zprávě o finanční stabilitě instituce uvedla, že britské banky vyčlení na „deštivý den“ dostatek financí, aby zajistily, že „vydrží každou bouři“. Celkem budou muset vynaložit rezervní částku srovnatelnou se 2 % jejich aktiv oproti běžnému 1 %.

Banky v zemi však mají podle zprávy dobré předpoklady pro zvládnutí turbulentního ekonomického období.

Domácnosti v Británii se kvůli rostoucím životním nákladům dostaly pod inflační tlak. Hrozí jejich zadlužování. Bank of England však podle deníku The Guardian uvedla, že většina podniků a domácností vstoupila do aktuální ekonomické krize s nízkou úrovní zadlužení. V prosinci se proto zhoršení neočekává.

Inflační tlaky ještě porostou

Spojené království na ekonomickou krizi doplácí více než ostatní západní státy. Guvernér Bank of England Andrew Bailey vysvětlil, že to ovlivňuje od začátku roku proti dolaru výrazně oslabující libra, která tak zvýšila náklady za import energií a pohonných hmot, a kontroverzní brexit.

Ani výhled do budoucna nevypadá příliš dobře. V dubnu ve Spojeném království stoupl cenový strop za energie o 54 % na 1 971 liber.

Experti se domnívají, že cenový strop stoupne opět v říjnu, a sice zhruba na 2 800 liber. Inflace ve Spojeném království by tak letos v takovém případě překonala rekordních 11 %.

„Ceny komodit po ruské invazi na Ukrajinu dále prohloubily cenové tlaky, kterým čelí domácnosti a podniky, a mělo to důsledky pro finanční systém,“ uvedla Bank of England, která také varovala před nárůstem nezaměstnanosti v příštím roce.

Sledujte nás na sítích

Belgie přezkoumává Apple iPhone 12 poté, co Francie zastavila prodej kvůli radiaci

Belgie ve čtvrtek uvedla, že přezkoumá potenciální zdravotní rizika spojená s iPhonem 12 společnosti Apple. Francie totiž nařídila zastavení prodeje kvůli porušení limitů pro vystavení elektromagnetické radiaci.

NEJNOVĚJŠÍ

Belgie přezkoumává Apple iPhone 12 poté, co Francie zastavila prodej kvůli radiaci

Belgie ve čtvrtek uvedla, že přezkoumá potenciální zdravotní rizika spojená s iPhonem 12 společnosti Apple. Francie totiž nařídila zastavení prodeje kvůli porušení limitů pro vystavení elektromagnetické radiaci.