26.3 C
Czech
Čtvrtek 21. září 2023

Nestlé vstupuje na trh brazilských luxusních cukrovinek

Společnost Nestlé kupuje většinový podíl v brazilském výrobci prémiové čokolády Grupo CRM. Švýcarská potravinářská skupina se snaží expandovat do luxusních cukrovinek.

Čína vyplácí odměnu, pokud je čerstvá nevěsta mladší 25 let

V čínském kraji zavedli nové opatření na podporu dřívějšího manželství. Vláda nabízí „peněžní odměnu“ pro páry, pokud je nevěsta ve věku 25 let nebo mladší.

Americká ekonomika je silnější, než si lidé myslí, řekl slavný investor

Americká ekonomika je mnohem silnější, než si lidé myslí. Podle čísel zatím neexistují žádné důkazy o jejím zpomalování či recesi. Pokud někdo tvrdí, že už je recese téměř za rohem, tak se mýlí. Taková slova přednesl v rozhovoru pro stanici CNBC slavný americký investor Kevin O’Leary. Velká Británie již stagnaci ekonomiky očekává příští rok a obává se recese, informoval server BBC News.

Slavný americký investor Kevin O’Leary v rozhovoru pro CNBC sdělil, že ekonomika Spojených států je mnohem silnější, než si lidé myslí. Neexistují zatím žádné důkazy o jejím blížícím se zpomalení či recesi.

„Neříkám, že se to nestane. Ale každý, kdo tvrdí, že to přijde příští týden, se prostě mýlí,“ řekl investor. „Neexistují žádná data, nejsou žádné důkazy, nejsou žádná čísla, spotřebitelé zatím nemají sklon zpomalovat,“ pokračoval.

O’Leary dodal, že investoval do široké škály sektorů, včetně komerčních kuchyní, bezdrátového nabíjení či vybavení do posiloven. A žádný náznak recese nezaznamenal.

„Zpomalování zatím nevidíme. Myslím, že budu jeden z prvních, kdo ho uvidí. V tomto ohledu jsem takový kanárek v uhelném dole,“ tvrdil investor a nezapomněl zmínit, že spotřeba je podle něj stále na dobré úrovni.

Investor zmínil dva důvody, proč lze recesi v USA těžko předvídat. Prvním důvodem je, že v několika posledních letech bylo do americké ekonomiky napumpováno 4,5 bilionu dolarů. Podle něj se jedná o obrovské množství peněz přidaných do systému.

Druhým důvodem jsou technologie zvyšující produktivitu. Model „direct-to-consumer“ se stal součástí ve všech odvětvích americké ekonomiky. Pro společnosti to znamená vyšší hrubé marže a více dat o zákaznících.

Konec svobodného světa? Nedíváte se na data

Podle O’Learyho si všichni myslí, že Americká centrální banka (Fed) ztratila nad současnou situací kontrolu, proti rostoucí inflaci a nezaměstnanosti však ve skutečnosti zakročila efektivně.

Přestože existují skutečné známky zpomalování americké ekonomiky či recese v dlouhodobém horizontu, tohle riziko je zapečetěno v cenách akcií.

„Všichni, kdo říkají, že je to konec svobodného světa, jak jej známe, se na ta data nedívají,“ řekl a dodal, že ekonomika ale v jistém okamžiku skutečně zpomalí.

„Věřím číslům, nikoliv řečem. Každý den mi někdo říká, co si myslí, že se stane. Dívám se na čísla. Čísla nelžou. Cash flow nelže. To je to, na čem mi záleží,“ přiznal investor.

Ne všichni s investorem souhlasí. Bývalý guvernér Fed Robert Heller se domnívá, že jsou Spojené státy krok od recese. Připomněl zpomalení ekonomiky v prvním čtvrtletí a známky toho, že ve druhém čtvrtletí k žádnému ekonomickému růstu nedojde. Recese přitom znamená, že ekonomika zpomaluje dvě a více čtvrtletí po sobě.

Spojené království příští rok očekává ekonomickou stagnaci a bojí se recese, napsal nedávno server BBC News. Letos ostrovní stát očekává ekonomický růst pouze o 3,6 procenta a zrychlení inflace nad 10 procent.

Globální ekonomický růst se letos propadl z 4,5 procenta na 3 procenta.

Sledujte nás na sítích

Belgie přezkoumává Apple iPhone 12 poté, co Francie zastavila prodej kvůli radiaci

Belgie ve čtvrtek uvedla, že přezkoumá potenciální zdravotní rizika spojená s iPhonem 12 společnosti Apple. Francie totiž nařídila zastavení prodeje kvůli porušení limitů pro vystavení elektromagnetické radiaci.

NEJNOVĚJŠÍ

Belgie přezkoumává Apple iPhone 12 poté, co Francie zastavila prodej kvůli radiaci

Belgie ve čtvrtek uvedla, že přezkoumá potenciální zdravotní rizika spojená s iPhonem 12 společnosti Apple. Francie totiž nařídila zastavení prodeje kvůli porušení limitů pro vystavení elektromagnetické radiaci.

2 KOMENTÁŘE

Comments are closed.