Více
  24.9 C
  Czech
  Středa, 17 srpna, 2022

  Johnson & Johnson zaplatí více než 100 milionů dolarů za urovnání soudních sporů

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Americká farmaceutická společnost Johnson & Johnson souhlasila, že zaplatí více než 100 milionů dolarů za urovnání více než 1000 soudních sporů, informoval v pondělí Bloomberg. Dle žalob způsobuje výrobek firmy rakovinu.

  Celkově největší světový výrobce produktů zdravotní péče J&J čelí kolem 20 000 soudním sporům od spotřebitelů a jejich pozůstalých. Ti tvrdí, že výrobky z mastku způsobily kvůli kontaminaci azbestem, známým karcinogenem, rakovinu. Společnost argumentuje, že její mastek je bezpečný a jedná se o dezinformace, přesto ho v USA a Kanadě nahradila verzí z kukuřičného škrobu.

  Právník Mark Lanier vyhrál nad společností v roce 2018 spor ve výši 4,7 miliardy dolarů.

  Urovnání přichází sedm měsíců poté, co společnost naposledy stála před porotou, která posuzovala důkazy o riziku rakoviny u jejich produktů.

  „Za určitých okolností se rozhodneme urovnat soudní spory, což se děje bez přiznání odpovědnosti a v žádném případě nemění naše postavení ohledně bezpečnosti našich produktů,“ uvedla společnost ve svém prohlášení dle agentury Reuters.

  Právník Mark Lanier vyhrál nad společností v roce 2018 spor ve výši 4,7 miliardy dolarů (po odvolání se snížil na 2,1 miliardy dolarů). Tvrdil, že úředníci J&J věděli, že interní testy ukázaly, že byl zásyp (jeden z výrobků) azbestem kontaminován, ale po více než 40 let to neprozradili.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Reklama