15.4 C
Czech
Pátek 29. září 2023

Nestlé vstupuje na trh brazilských luxusních cukrovinek

Společnost Nestlé kupuje většinový podíl v brazilském výrobci prémiové čokolády Grupo CRM. Švýcarská potravinářská skupina se snaží expandovat do luxusních cukrovinek.

Čína vyplácí odměnu, pokud je čerstvá nevěsta mladší 25 let

V čínském kraji zavedli nové opatření na podporu dřívějšího manželství. Vláda nabízí „peněžní odměnu“ pro páry, pokud je nevěsta ve věku 25 let nebo mladší.

Ztrácejí Kanaďané chuť na alkohol? Prodeje piva a vína v zemi klesají  

Objemové prodeje piva a vína jsou v Kanadě na historických minimech. Lépe se naopak daří cideru a vinnému střiku. S takovými údaji přišel kanadský statistický úřad. Prodeje může ovlivnit i plánované zvýšení zdanění alkoholu. Upozornila na to stanice BBC News a deník Toronto Star.

Zdá se, že Kanaďané ztrácejí chuť na alkohol. Mezi dubnem 2021 a březnem 2022 se v zemi podle vládní agentury Statistics Canada objem piva prodaného na osobu propadl o 2,8 procenta. Objem prodaného vína na osobu klesl ve stejném období o 4,0 procenta.  

Prodej alkoholu v Kanadě se poprvé za deset let propadl o 1,2 procenta. Televize BBC News uvedla, že prodej piva, nejoblíbenějšího alkoholického nápoje na světě, však na kanadském trhu stagnuje dlouhodobě.

V posledních 10 letech ztratilo pivo podíl na trhu o 8,8 procenta. Naopak se dařilo cideru a vinnému střiku. Podíl na trhu těchto alkoholických nápojů se ve stejném období zvýšil o 5 procent, což je nejvíce oproti všem kategoriím alkoholu.

Celková hodnota tržeb v tomto období vzrostla o 13,5 procenta ve srovnání s předchozím rokem. Přestože objemový prodej v Kanadě poklesl, celkový prodej naopak vzrostl kvůli rostoucím nákladům a inflaci o 2,4 procenta.

Vysoké zdanění alkoholu

Za fiskální rok končící v březnu 2022 se v Kanadě prodal alkohol v hodnotě 26,1 miliardy dolarů. Deník Toronto Star upozorňuje na změny, kterými může přispět zvýšení daně na pivo, víno a další alkoholické nápoje.

Zvýšení daně o 6,3 procenta, k němuž dochází v reakci na inflační vývoj každým rokem, může vést k dalšímu poklesu prodeje alkoholických nápojů. K jejímu zvýšení dojde 1. dubna, napsal místní list.

Nálady ve společnosti vzhledem k alkoholu navíc ovlivňuje Kanadské centrum pro užívání návykových látek a závislost, které v nedávné zprávě uvedlo, že pro zdraví není dobré jakékoli množství alkoholu.

Podle nejnovějších doporučení instituce není vhodné pro lidské zdraví konzumovat dvě sklenice piva či jiného alkoholu týdně. „Dva drinky týdně?! To prostě není možné, ne v téhle zemi!“ zuřil muž na videu, které se stalo pro jeho upřímnost virálním.

Sledujte nás na sítích

Nissan: Všechny nové modely představené v Evropě budou plně elektrické

Společnost Nissan Motor Co v pondělí uvedla, že všechny její nové evropské modely budou plně elektrické a do roku 2030 plánuje prodávat na kontinentu pouze elektrická vozidla.

NEJNOVĚJŠÍ

Nissan: Všechny nové modely představené v Evropě budou plně elektrické

Společnost Nissan Motor Co v pondělí uvedla, že všechny její nové evropské modely budou plně elektrické a do roku 2030 plánuje prodávat na kontinentu pouze elektrická vozidla.