9.7 C
Czech
Sobota 2. března 2024

Jak byl stvořen McDonald’s? Od skromných začátků ke globálnímu gigantu

Každý, kdo alespoň občas jí rychlé občerstvení, zná McDonald's, globální řetězec, který provozuje více než 35 000 restaurací po celém světě. Málokdo však zná příběh jeho počátků a osobností, které tuto proslulou značku založily.

Stránka OnlyFans zakáže od října sexuálně explicitní obsah

Tvůrci sdílející svůj obsah na stránce OnlyFans nebudou moci od října přidávat sexuálně explicitní fotky nebo videa. Společnost to oznámila ve čtvrtek poté, co čelila dlouhodobému tlaku investorů. Uživatelům však i nadále dovolí sdílet nahé fotografie. Rozhodnutí vyvolalo kritiku především kvůli obavám o sexuální pracovníky, pro něž byla stránka doposud hlavním zdrojem příjmů.

Na svých účtech mohou uživatelé OnlyFans sdílet videa například vaření nebo cvičení, většinou je však využívají hlavně pro takzvaný „dospělý obsah“. Stránka je proto známá hlavně svým sexuálním obsahem a přístupem k pornu. Tvůrci si mohou nechat od fanoušků platit za zprávy, videa nebo si zřídit měsíční poplatek.

Čtvrteční oznámení OnlyFans ale podobný byznys model rozbořilo. Vedení totiž od října zakáže sdílení sexuálně explicitního obsahu. I když nadále povolí přidávání nahých fotek, značně zasáhne do života mnoha tvůrců. OnlyFans totiž mimo jiné využívají i sexuální pracovníci, jelikož jim stránka poskytuje poměrně bezpečné pracovní prostředí. Uvedl to server BBC.

Podobné stránky však po nabídnutí tvůrčí svobody musí bojovat s temnější stránkou takového podnikání. Zároveň jsou totiž povinny zabraňovat sdílení nelegálního obsahu, jako je třeba dětská pornografie, nucený sex nebo znásilnění. Společnost OnlyFans tak byla delší dobu pod tlakem investorů.

A to především poté, co na nelegální obsah upozornila investigace novinářů z BBC. I když stránka podobná videa a fotka zakazovala, nechala vždy daným tvůrcům čas obsah smazat. Správně by ho ale měla po takovém zjištění odstranit okamžitě a bez pobídek.

Nové nařízení OnlyFans by mohlo ohrozit sexuální pracovníky i přeživší znásilnění

„Abychom zaručili dlouhodobou udržitelnost naší platformy a udrželi inkluzivní komunitu fanoušků a tvůrců, musíme postupně rozvíjet naše pravidla,“ uvedlo k prohlášení vedení OnlyFans. Další informace má pak web sdílet v nejbližších dnech.

Stránka zažila svůj největší boom v době pandemie, v současnosti tak má asi 130 milionů uživatelů a 1,5 milionů tvůrců. Proslavila se především svým vstřícným postojem k hudebníkům, fotografům nebo make-up umělcům. Dovoluje jim totiž vydělat si za svoji práci téměř plnou mzdu.

Nyní však OnlyFans čelí kritice, jelikož zákaz sexuálně explicitního obsahu znamená ztížení práce pro sexuální pracovníky. Ti často na stránku spoléhají jako na svůj hlavní zdroj příjmu. Podle CNN se expertům také nelíbí, že by nařízení narušilo jisté OnlyFans komunity.

Stránku totiž využívají například lidé z LGBTQ+ komunity nebo přeživší sexuálního útoku, aby navzájem bezpečně sdíleli své zážitky. Tvůrci se vůči OnlyFans ohrazují také proto, že s nimi vedení o změně nekomunikovalo dříve.

Sledujte nás na sítích

Telefony Redmi Note 13: Teď si vybere každý a za skvělou cenu!

Už jste slyšeli o řadě Redmi Note 13? Xiaomi nedávno přišlo na trh s pěticí našlapaných mobilů, které rozhodně stojí za pozornost. Od nejvýkonnějšího Redmi Note 13 Pro+ 5G až po cenově dostupný základní model, si každý najde svého ideálního parťáka.

NEJNOVĚJŠÍ

Telefony Redmi Note 13: Teď si vybere každý a za skvělou cenu!

Už jste slyšeli o řadě Redmi Note 13? Xiaomi nedávno přišlo na trh s pěticí našlapaných mobilů, které rozhodně stojí za pozornost. Od nejvýkonnějšího Redmi Note 13 Pro+ 5G až po cenově dostupný základní model, si každý najde svého ideálního parťáka.