Více
  19.9 C
  Czech
  Pondělí, 15 srpna, 2022

  Americká společnost Google plánuje investovat až 2 miliardy dolarů do nového datového centra v Polsku.

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Americká společnost Google plánuje investovat až 2 miliardy dolarů do nového datového centra v Polsku.

  „Region Google Cloud ve Varšavě je největší investicí do tohoto typu infrastruktury v Polsku,“ řekla Magdalena Dziewgucová, ředitelka podnikového rozvoje společnosti Google Cloud v Polsku, pro deník Puls Biznesu.

  I když neřekla konkrétní částku, Puls Biznesu uvedl, že investice se bude pohybovat v rozmezí 1,5 až 2 miliardy USD (1,32 až 1,77 miliardy eur).

  Dziewgucová řekla, že centrum začne fungovat začátkem příštího roku. „Je to součást rozšíření výpočetní a telekomunikační infrastruktury v Evropě, která od roku 2007 stála více než 15 miliard eur,“ napsal Puls Biznesu.

  I Microsoft v květnu oznámil, že investuje 1 miliardu USD v Polsku do rozšíření svých operací včetně vytvoření nového regionálního datového centra pro cloud computing.

  Obě investice přicházejí v pravou dobu pro polské hospodářství, které pro opatření spojená s pandemií nového koronaviru čelí první recesi od kolapsu komunismu před třemi desetiletími.

  Google a Microsoft patří mezi globální lídry v poskytování cloudových služeb. Toto odvětví průmyslu má hodnotu stovek miliard dolarů.

  Kromě toho, ž příjmy poskytovatelů cloudových služeb stoupají, jsou také schopni sbírat obrovské množství dat, což jim otevírá mnoho dalších možností.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Reklama