25.4 C
Czech
Úterý 18. června 2024

McDonald’s přišel v Evropě o ochrannou známku na kuřecí Big Mac

Společnost McDonald's utrpěla výrazný právní neúspěch, když prohrála spor o ochrannou známku s irským řetězcem rychlého občerstvení Supermac's. Nejvyšší soud Evropské unie rozhodl, že McDonald's nemůže pro své kuřecí hamburgery používat výhradně výraz „Big Mac“.

Britská banka Standard Chartered, hlavní sponzor Liverpoolu a teroristických skupin?

Standard Chartered, banka se sídlem v Londýně a zaměřením na Asii, čelí novému obvinění ze zprostředkování bankovních transakcí v hodnotě miliard dolarů pro Írán a různé teroristické skupiny včetně Hamásu.

Facebook se postavil před americké senátory. Vysvětlit měl, proč tajil důkazy o škodlivosti Instagramu pro teenagery

Ředitelka bezpečnosti Facebooku Antigone David čelila kritice amerických senátorů poté, co před dvěma týdny zveřejnil Wall Street Journal zásadní reportáž. Podle ní měl totiž Facebook dlouhodobě tajit výzkumy potvrzující, že jeho aplikace Instagram je škodlivá pro teenagery, především dívky. Ve čtvrtek to uvedl server BBC. Na druhém sezení příští týden pak bude svědčit i zatím anonymní whistleblower.

Zástupci Facebooku v minulosti opakovaně tvrdili, že aplikace Instagram není pro dospívající škodlivá. I když ve čtvrtek ředitelka bezpečnosti Facebooku Antigone Davis stejné tvrzení zopakovala i před americkými senátory, ke zmírnění skepticismu to nestačilo. Senátoři totiž zahájili slyšení citacemi ze dvou týdnů staré reportáže novin Wall Street Journal. Dle ní měla společnost Facebook dlouhodobě vědět, že Instagram zvyšuje úzkost i depresi, především pak u mladých dívek.

Špatný vliv má mít také na sebevědomí a vnímání vlastního těla. Davis však obvinění oponovala s tím, že Instagram „rozhodně pomohl“ mladým lidem. Například ve chvílích, kdy se cítí sami. „Výzkum provádíme proto, abychom naše platformy zlepšovali a minimalizovali jejich špatné dopady. Abychom proaktivně identifikovali, co můžeme dělat lépe,“ hájila se před senátory. Uvedl to server BBC.

„Víme, že Facebook pravidelně upřednostňuje výdělek před bezpečností dětí na internetu,“ uvedl na začátku sezení demokratický senátor Richard Blumenthal. „Nevěříme vám při ovlivňování našich dětí,“ dodal podle serveru CNN. Výzkumy měl Facebook zahájit před třemi roky.

Jejich výsledky vynesl na povrch whistleblower, který je svěřil do rukou reportérů. Odhalit svou identitu by měla bývala pracovnice Facebooku v nedělním šedesátiminutovém interview na americké televizní stanici. Účastnit se bude také dalšího sezení se senátory v úterý.

Facebook se hájí transparentností a dalším výzkumem. Na všechny otázky ale odpovědět nedokázal

Ředitelka bezpečnosti Facebooku Antigone Davis při slyšení několikrát nedokázala senátorům odpovědět s tím, že by se musela poradit se specializovanými týmy. Uvedla rovněž, že Instagram v současnosti chystá novou funkci s názvem Take a Break, která by uživatele vyzývala k tomu, aby od sociální sítě na chvíli odešli. Dodala také, že společnost v současnosti pracuje na zveřejnění dalších interních výzkumů, které by prokázaly její větší transparentnost.

Facebook také před pár dny upustil od plánu zveřejnit aplikaci Instagram Kids určenou pro děti mladší 13 let. Prozatím totiž potřebují pracovníci „víc času na spolupráci s rodiči, experty, politiky a úředníky, aby si vyslechli jejich obavy“. Společnost Facebook pak Instagram vlastní od roku 2012, její hodnota je odhadována na 100 miliard dolarů.

Sledujte nás na sítích

Odměny zakladatele Tesly překonají rekordy v historii amerických firem

Zakladatel společnosti Tesla a miliardář Elon Musk obdrží bezprecedentně největší kompenzační balíček v historii amerických firem. Tato informace byla odhalena v nedávném podání pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzy.

NEJNOVĚJŠÍ

Odměny zakladatele Tesly překonají rekordy v historii amerických firem

Zakladatel společnosti Tesla a miliardář Elon Musk obdrží bezprecedentně největší kompenzační balíček v historii amerických firem. Tato informace byla odhalena v nedávném podání pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzy.