25.8 C
Czech
Pátek 29. září 2023

Belgie přezkoumává Apple iPhone 12 poté, co Francie zastavila prodej kvůli radiaci

Belgie ve čtvrtek uvedla, že přezkoumá potenciální zdravotní rizika spojená s iPhonem 12 společnosti Apple. Francie totiž nařídila zastavení prodeje kvůli porušení limitů pro vystavení elektromagnetické radiaci.

Elon Musk odmítl členství ve správní radě Twitteru

Společnost Twitter miliardáři Elonu Muskovi nabídla členství ve správní radě. Jeho jmenování mělo vstoupit v platnost v sobotu 9. dubna. Týden předtím se kontroverzní podnikatel a zakladatel společností Tesla, SpaceX a Neuralink s podílem 9,2 procenta stal největším akcionářem Twitteru. Musk, jehož profil sleduje 80 milionů uživatelů, však nabídku členství nakonec odmítl. Někteří zaměstnanci Twitteru s rostoucím vlivem Muska na sociální síti nesouhlasí. Informuje o tom BBC News. 

Miliardář a známý podnikatel Elon Musk odmítl nabídku členství ve správní radě Twitteru, píše BBC News. Muskovo jmenování mělo v platnost vstoupit v sobotu. Generální ředitel Twitteru Parag Agrawal uvedl, že Musk o svém rozhodnutí dal vědět ještě téhož rána. 

O pár hodin později v závislosti na Agrawalovo vyjádření Musk tweetoval pobavenou emotikonu (kterou následně odstranil).

Podle Agrawal Musk tuto nabídku obdržel, neboť společnost věřila, že je to nejlepší cesta vpřed. Členové správní rady totiž musejí jednat v nejlepším možném zájmu společnosti a všech jejích akcionářů. 

„Věřím, že je to tak nejlepší,” řekl Agrawal na adresu rozhodnutí Muska. „Vždy si budeme vážit příspěvků od našich akcionářů, ať už jsou v naší radě nebo ne.”

Musk na Twitteru platí za kontroverzní osobu. Mnoho z jeho sledujících by si jeho členství ve správní radě sociální sítě jistě přálo. Část zaměstnanců Twitteru s tím naopak nesouhlasila. 

Stejně tak nesouzní s tím, že se Musk s podílem 9,2 procenta stal největším akcionářem Twitteru. Podle Komise pro kontrolu cenných papírů Spojených států k datu 14. dubna Musk vlastnil 73 486 938 akcií společnosti Twitter s celkovou hodnotou 2,89 miliardy dolarů. 

Muskův vliv na Twitteru 

O víkendu Musk navrhnul změnu v předplatitelské službě Twitter Blue. Nadhodil možnost plateb v kryptoměně dogecoin. 

Také se svých uživatelů v anketě zeptal, zda si myslí, že Twitter „umírá” a jestli by se jeho sídlo nemělo proměnit v útulek pro bezdomovce. 

Další anketa směřovala k tomu, zda by mělo být ze sociální sítě odstraněno písmeno „w”. Jediné možné odpovědi přitom byly „ano” a „samozřejmě”. 

Twitter před pár dny podle serveru 9to5Mac oznámil očekávané tlačítko Upravit. Uživatelé sociální sítě konečně opraví veškeré chyby ve svých postech. Nebudou je tak muset mazat, a tak nepřijdou o veškeré reakce u příspěvků. 

Oznámení společnosti však přichází krátce poté, co se Musk svých sledujících v anketě zeptal, zda by tohle tlačítko na Twitteru uvítali. 73 odpovědí bylo kladných. Společnost si ale do Muska rýpla s tím, že tento nápad nepochází od něj.

Sledujte nás na sítích

Nissan: Všechny nové modely představené v Evropě budou plně elektrické

Společnost Nissan Motor Co v pondělí uvedla, že všechny její nové evropské modely budou plně elektrické a do roku 2030 plánuje prodávat na kontinentu pouze elektrická vozidla.

NEJNOVĚJŠÍ

Nissan: Všechny nové modely představené v Evropě budou plně elektrické

Společnost Nissan Motor Co v pondělí uvedla, že všechny její nové evropské modely budou plně elektrické a do roku 2030 plánuje prodávat na kontinentu pouze elektrická vozidla.