25.8 C
Czech
Pátek 29. září 2023

Belgie přezkoumává Apple iPhone 12 poté, co Francie zastavila prodej kvůli radiaci

Belgie ve čtvrtek uvedla, že přezkoumá potenciální zdravotní rizika spojená s iPhonem 12 společnosti Apple. Francie totiž nařídila zastavení prodeje kvůli porušení limitů pro vystavení elektromagnetické radiaci.

Firma LG ukončila nevýdělečný prodej telefonů. Samsung však slaví vyšší zisky

Společnost LG se po víkendovém oznámení stala prvním velkým prodejcem smartphonů, který se odhodlal jejich trh zcela opustit. Zisky v tomto odvětví ztrácel už asi šest let. Uvedla to agentura Reuters. Většina ze současných výrobců telefonů totiž bojuje s úspěchy gigantů, jako je Apple či Samsung. Právě jihokorejský rival LG, Samsung, přes víkend naopak oznámil téměř padesátiprocentní nárůst zisků za poslední tři měsíce.

Podle vedoucích LG umožní firmě odchod z trhu telefonů soustředit se více na ostatní části businessu. Jihokorejská společnost chce dále vyvíjet televize, součástky do elektrických aut, takzvané chytré domovy či 6G sítě. Hned po své konkurenci ze stejného státu, Samsungu, je totiž LG největším prodejcem televizí na světě. Prozatím však stávající nabídku telefonů na trhu ponechá, kompletně stáhnout by ji měla na konci července. I poté ale možná některé z modelů zůstanou v prodeji. Do té doby však LG přislíbila i nadále stávajícím zákazníkům poskytovat služby a případné updaty softwarů.

Ze stažení LG z trhu budou těžit v severní Americe především firmy Apple a Samsung. Telefony společnosti LG tam po nich sice byly třetí nejprodávanější, přesto ale zisky z nich klesaly téměř šest let. Firma měla vinou poklesu prodeje ztratit okolo 4,5 miliard dolarů. A to i přes snahu uvést na trh novinky jako například telefon s dvojitou obrazovkou či takzvaný T-shaped Wing model z minulého roku. Ten pod sebou po otočení odhalí další, menší obrazovku.

Jihokorejský rival Samsung má nad LG navrch. Kromě nového modelu Galaxy má i vlastní výrobnu čipů

„Jak demonstrovaly mnohé značky telefonů před námi, jejich prodej je hra o čísla, ne soutěž o popularitu,“ okomentoval pro Engadget situaci ředitel globální komunikace LG Ken Hong. Poukázal na to, že někteří zákazníci si značku telefonů sice oblíbili, to ale pro zvýšení zisků nestačí. Podle organizace Counterpoint prodalo loni LG 23 milionů telefonů, zatímco Samsung přibližně 256 milionů. Ten i přes nedávný výpadek výroby čipů, kvůli bouři v Texasu, oznámil tříměsíční nárůst zisků o 45 procent. Dosáhnout by tak měly přibližně 8,2 miliard dolarů.

Navrch má Samsung nad LG také díky vlastní výrobě čipů. Nemusí tak být závislý na jejich nedostatku, kterým konkurenční jihokorejská firma trpěla. Společnost LG měla také dle informací korejských novin Dong-A Ilbo usilovat o prodej selhávající výrobny telefonů německému Volkswagenu či vietnamské Vingroup JSC. Ani jeden obchod se však neuskutečnil a LG proto zvolila odchod. Zůstává otázkou, zda podobný krok v blízké budoucnosti učiní také podobně neziskoví výrobci smartphonů jako Nokia, HTC či Blackberry.

Sledujte nás na sítích

Nissan: Všechny nové modely představené v Evropě budou plně elektrické

Společnost Nissan Motor Co v pondělí uvedla, že všechny její nové evropské modely budou plně elektrické a do roku 2030 plánuje prodávat na kontinentu pouze elektrická vozidla.

NEJNOVĚJŠÍ

Nissan: Všechny nové modely představené v Evropě budou plně elektrické

Společnost Nissan Motor Co v pondělí uvedla, že všechny její nové evropské modely budou plně elektrické a do roku 2030 plánuje prodávat na kontinentu pouze elektrická vozidla.