Více
  24.3 C
  Czech
  Pondělí, 8 srpna, 2022

  Itálie schválila nový balíček finanční pomoci v hodnotě 2,9 miliard eur

  Zdroj:Reuters

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Na podporu ekonomiky zasažené pandemií schválila italská vláda další balíček pomoci v hodnotě 2,9 miliard eur. Ten by měl zmírnit finanční ránu způsobenou novými restrikcemi zavedenými počátkem tohoto týdne ve snaze zastavit opětovný výskyt pandemie covid-19. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na osobu obeznámenou s touto záležitostí.

  Nová opatření, která vstoupila v platnost v pátek, rozdělují zemi do tří zón, které vychází z vývoje šíření. Omezení jsou méně přísná než celostátní lockdown v březnu. Mnoho obchodů v nejrizikovějších oblastech jako je Lombardie bylo ale zavřeno. Lidé zde mohou své domovy opustit jen kvůli práci nebo mimořádné události.

  to, co bylo poskytnuto během jarního lockdownu, nestačilo.

  Balíček zvyšuje kompenzace pro podniky v regionech klasifikovaných jako červené nebo oranžové, které byly zasaženy nejpřísnějšími omezeními.

  „Zvýšili jsme kompenzace, protože jsme si uvědomili, že to, co bylo poskytnuto během jarního lockdownu, nestačilo,“ řekl premiér Giuseppe Conte deníku Corriere della Sera.

  Balíček také poskytuje prostředky na péči o děti nebo pracovní dovolenou pro rodiče, kteří nejsou schopni pracovat z domova, poté, co vláda přesunula školu pro některé ročníky do online prostředí.

  Finanční prostředky byly vyčleněny i pro regiony, které by se v rámci současného systému mohly změnit na vysoce rizikové.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Reklama