Více
  19.9 C
  Czech
  Pondělí, 8 srpna, 2022

  Kandidátka na kancléřku ze strany Zelených naléhá na vyšší cla na čínský dovoz

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Spolupředsedkyně německé strany Zelených Annalena Baerbock uvedla, že by Evropská unie měla zavést přísnější bariéry pro čínský dovoz. Mělo by se tím zabránit dumpingu a špatným ekologickým normám. Informuje o tom agentura Reuters.

  Kandidátka na kancléřku ze strany Zelených Annalena Baerbock uvedla v rozhovoru pro německý list Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung (FAS), že je potřeba „dodržovat normy, když v jiných regionech světa dochází k dumpingu.

  Uvádí, že by se toho mohlo například dosáhnout určitou formou přirážky. Ta by se týkala společností, jež byly dotovány na čínský trh nebo které nepodléhají normám souvisejícím s ochranou životního prostředí.

  V rozhovoru vyzvala také k větší státní podpoře v mnoha oblastech. Mezi ně patří veřejné soutěže na evropské průmyslové firmy nebo konsorcia, která poskytují klíčové technologie ke snížení závislosti na čínských dodavatelích.

  Budoucí kancléřka?

  26. září se bude Annalena Baerbock ucházet o post kancléřky jedné z nejpřednějších ekonomik Evropy. Je to vůbec poprvé, co se Zelení o tento post ucházejí.

  V současné době jsou ve vedení křešťantí demokraté (CDU) v koalici s SPD. CDU jsou považováni za přední kandidáty v zářijových parlamentních volbách, píše agentura Reuters.

  Baerbock navíc utrpěla řadu útoků a její popularita poklesla. Byla obviněna z drobných nepřesností ve svém oficiálním životopise a ze zpoždění placení daní z velkého vánočního bonusu. Kritiku si vysloužila také kvůli údajnému plagiátorství částí její nové knihy.

  Od svého nástupu na post spolupředsedkyně strany se nicméně ukázala jako odborník na to, jak řešit změnu klimatu, píše server DW.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Reklama