21.9 C
Czech
Čtvrtek 25. července 2024

Trump vystoupí na konferenci o bitcoinu navzdory pokusu o atentát

Bývalý prezident Donald Trump potvrdil svou účast jako hlavní řečník na nadcházející bitcoinové konferenci v Nashvillu, a to i po nedávném pokusu o atentát na jeho osobu. Akce pořádaná společností BTC Inc. má přilákat přibližně 20 000 účastníků a vystoupí na ní různé významné osobnosti z kryptoměnové i politické sféry.

Kryptoměna Dogecoin zakolísala poté, co o ní Musk vtipkoval v pořadu SNL. Podnikatel ji „pošle“ na Měsíc

Po vystoupení v americkém večerním pořadu the Saturday Night Live (SNL) oznámil Elon Musk, že jeho společnost SpaceX bude přijímat platby v Dogecoinu. Podnikatel tím oficiálně podpořil kryptoměnu, původně zamýšlenou jako vtip na známý meme. Uvedl to server BBC. Hodnota Dogecoinu však po jeho výstupu začala klesat, jelikož označil obchodování s ní za „hustle“.

Kryptoměnu Dogecoin, kterou obchodníci z počátku považovali spíše za špatný vtip, začal Musk vychvalovat na svém Twitteru. Podnikatel je přitom na této sociální síti známý tím, že dokáže prodej akcií i kryptoměn zásadně ovlivnit pouhým dvojznačným nebo vtipným příspěvkem. Podobnou „moc“ slavný byznysmen ukázal také v pořadu SNL, když označil prodej Dogecoinu za „hustle“, tedy v překladu „něco jako boj“. Není ale přesto jasné, proč na jeho slova investoři zareagovali tak silně. Hodnota kryptoměny totiž následně prudce klesla.

Její budoucnost ale ovlivní také rozhodnutí, které Musk oznámil po očekávané sobotní show. Jeho společnost SpaceX má začít kryptoměnu Dogecoin přijímat jako platbu. Zároveň s ní kanadská firma Geometric Energy Corporation zaplatí vyslání satelitu na Měsíc. Symbolicky ho proto pojmenuje DOGE-1. „Tahle mise demonstruje použití kryptoměn za orbitem Země a položí základy pro meziplanetární obchod,“ uvedl ředitel komerčního oddělení společnosti SpaceX Tom Ochinero pro BBC. Elon Musk přitom minulý měsíc na Twitteru vtipkoval, že dostane Dogecoin „až na Měsíc“.

Musk udělal z vtipu byznys. Kryptoměna Dogecoin teď „poletí“ na Měsíc

Satelit bude do vesmíru vynesen raketou SpaceX zvanou Falcon 9, a to nejspíše v prvním čtvrtletí příštího roku. Kryptoměna Dogecoin, která vznikla jako vtipná reakce na slavné meme „doge“, se tak po letech dočkala ocenění. Pod křídla si ji Musk vzal, když začal sám sebe označovat jako „Dogefather“. V současnosti se proto jedná o čtvrtou největší světovou kryptoměnu. Minulý měsíc se její hodnota zvedla o více než 800 procent a dostala se přes 70 miliard dolarů.

Kvůli intenzivnímu obchodování však o víkendu spadla aplikace Robinhood, která směnu kryptoměn zajišťuje. Před tím, než Musk v SNL vystoupil, vrhli se totiž investoři do obchodování s Dogecoinem. Nejspíš je ale zklamalo, že Musk kryptoměnu ve svém vystoupení více nevyzdvihl, a tak následně prudce poklesla. S kryptoměnami je propojená také Muskova firma Tesla. V únoru totiž podnikatel oznámil, že nakoupil bitcoiny v hodnotě až 1,5 miliard dolarů, a že automobilka začne do budoucna přijímat platby v této měně.

Sledujte nás na sítích

Čtvrtletní zisk společnosti Ryanair klesl téměř o polovinu, ceny letenek se snížily

Oblíbená nízkonákladová letecká společnost Ryanair zaznamenala 46procentní pokles čtvrtletního zisku po zdanění, což vedlo k poklesu jejích akcií. Letecká společnost to přičítá nižšímu než očekávanému cenovému rozpětí letenek a načasování velikonoční sezóny.

NEJNOVĚJŠÍ

Čtvrtletní zisk společnosti Ryanair klesl téměř o polovinu, ceny letenek se snížily

Oblíbená nízkonákladová letecká společnost Ryanair zaznamenala 46procentní pokles čtvrtletního zisku po zdanění, což vedlo k poklesu jejích akcií. Letecká společnost to přičítá nižšímu než očekávanému cenovému rozpětí letenek a načasování velikonoční sezóny.