26.3 C
Czech
Čtvrtek 21. září 2023

Nestlé vstupuje na trh brazilských luxusních cukrovinek

Společnost Nestlé kupuje většinový podíl v brazilském výrobci prémiové čokolády Grupo CRM. Švýcarská potravinářská skupina se snaží expandovat do luxusních cukrovinek.

Čína vyplácí odměnu, pokud je čerstvá nevěsta mladší 25 let

V čínském kraji zavedli nové opatření na podporu dřívějšího manželství. Vláda nabízí „peněžní odměnu“ pro páry, pokud je nevěsta ve věku 25 let nebo mladší.

Letošní zisky společnosti Shell jsou díky zdražování pohonných hmot rekordní

Ropný gigant Shell za první čtvrtletí letošního roku vykázal rekordní tržby, což je dáno prudkým zdražováním pohonných hmot a energií v důsledku probíhající války na Ukrajině. Společnost vydělala 9,13 miliardy dolarů. To je téměř trojnásobek zisku v hodnotě 3,2 miliardy dolarů ve stejném období minulý rok. Firmě díky tomuto nárůstu výrazně neuškodilo ani distancování od ruské ropy a plynu, píše BBC News a Forbes. 

Ropný gigant Shell zveřejnil tržní výsledky za první čtvrtletí letošního roku. Vykázal rekordní nárůst zisků. Společnost v prvních třech letošních měsících vydělala 9,13 miliardy dolarů, což je téměř trojnásobek oproti stejnému období v minulém roce, kdy firma vykázala tržby v hodnotě 3,2 miliardy dolarů, informuje BBC News

Důvodem tohoto nárůstu tržeb je probíhající válka na Ukrajině, která prudce vystřelila ceny pohonných hmot a energií nahoru. 

Firma také uvedla očekávanou ztrátu 3,9 miliardy dolarů v důsledku chystaného odstřižení od ruské ropy a plynu. V úterý prudký tržní nárůst oznámila také konkurenční značka BP

Ceny pohonných hmot rostly již po pandemii covid-19, z níž se svět konečně začal zotavovat. Poté však ruská vojska vtrhla na území Ukrajiny a ceny těchto komodit opět prudce vystřelily vzhůru. 

„Válka na Ukrajině je v prvé řadě lidskou tragédií, která však také významně narušila globální energetické trhy,” citoval vyjádření společnosti v tiskové zprávě Forbes

„Zapojili jsme se do spolupráce s vládami, našimi zákazníky a dodavateli, abychom se vypořádali s náročnými důsledky a poskytli podporu a řešení tam, kde to bude možné,” stojí v prohlášení. 

Očekává se další růst tržeb 

Očekává se, že zisky společnosti Shell budou vysoké i po zbytek roku. Otázkou však je, co firma s těmito penězi udělá, připomíná BBC. 

Společnost Shell v posledních měsících vyplatil akcionáře celkovou sumou 4,3 miliardy liber. Vedení Shell uvedlo, že tak učiní i v následujících měsících.

Společnost také v příštím desetiletí chce ve Spojeném království investovat 20 až 25 miliard liber do nízkouhlíkové energie
Celkovou situaci ovlivní hlavně další vývoj války na Ukrajině a snižování energetické závislosti na Rusku v budoucnu.

Sledujte nás na sítích

Belgie přezkoumává Apple iPhone 12 poté, co Francie zastavila prodej kvůli radiaci

Belgie ve čtvrtek uvedla, že přezkoumá potenciální zdravotní rizika spojená s iPhonem 12 společnosti Apple. Francie totiž nařídila zastavení prodeje kvůli porušení limitů pro vystavení elektromagnetické radiaci.

NEJNOVĚJŠÍ

Belgie přezkoumává Apple iPhone 12 poté, co Francie zastavila prodej kvůli radiaci

Belgie ve čtvrtek uvedla, že přezkoumá potenciální zdravotní rizika spojená s iPhonem 12 společnosti Apple. Francie totiž nařídila zastavení prodeje kvůli porušení limitů pro vystavení elektromagnetické radiaci.

1 komentář

Comments are closed.