Více
  19.9 C
  Czech
  Neděle, 14 srpna, 2022

  Lockdown v Anglii: Vláda zdvojnásobí podporu pro živnostníky

  Zdroj:Reuters

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ


  Britský premiér Boris Johnson v pondělí prohlásil, že Spojené království zdvojnásobí podporu pro osoby samostatně výdělečně činné. Živnostníci dle předsedy vlády dostanou během čtyřtýdenního lockdownu vládní podporu ve výši 80% jejich zisků před krizí. Jedná se o dvojnásobek oproti předchozím 40%. Informovala o tom agentura Reuters.

  Anglii ve čtvrtek čeká druhý lockdown. Zavřené budou restaurace, hospody a obchody, které nejsou nezbytné. A to nejméně do 2. prosince. Oproti jarnímu lockdownu však zůstanou otevřené školy.

  Zaměstnanci, kteří nebudou moci docházet do práce, dostanou 80% svých mezd, a to oproti 67% podle nedávných plánů na snížení podpory. Johnson uvedl, že vyšší podpora bude dostupná i pro osoby samostatně výdělečně činné.

  „V listopadu zdvojnásobíme naši podporu ze 40 na 80% ze zisku před krizí,“ řekl Johnson parlamentu.

  Britský ministr Rishi Sunak uvedl, že tímto krokem vláda poskytne mezi listopadem a lednem živnostníkům podporu v hodnotě 4,5 miliardy liber, kromě již vynaložených 13,7 miliard liber.

  Podpora je vyplácena ve formě tříměsíčních grantů. Pro období od listopadu do ledna tak bude odpovídat 55% zisku před krizí. Maximální výše podpory je 5,160 liber na osobu.

  Předpokládá se, že britský rozpočtový schodek v letošním finančním roce vzroste na nejvyšší hodnotu od druhé světové války a to na zhruba 20% HDP.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Reklama