17.4 C
Czech
Úterý 26. září 2023

Nejvyšší soud USA zrušil Bidenův plán na odpuštění studentských půjček

Nejvyšší soud USA udělil v pátek prezidentu Joe Bidenovi bolestivou porážku. Zablokoval jeho plán na zrušení dluhu studentských půjček ve výši 430 miliard dolarů. Tento krok měl přinést prospěch až 43 milionům Američanů a Biden by jím splnil předvolební slib.

Čína zvyšuje nákupy komodit od Ruska. Obchoduje v jüanech místo dolarů

Čína za poslední rok dramaticky zvýšila využívání jüanu k nákupu ruských komodit. Téměř všechny její nákupy ropy, uhlí a některých kovů od svého souseda jsou nyní vypořádány v čínské měně namísto v dolarech.

Maďarsko blokuje další tranši mimorozpočtové vojenské podpory EU pro Ukrajinu

Maďarsko neschválilo vyplacení další tranše vojenské podpory pro Ukrajinu poskytované v rámci Evropského mírového nástroje EU (EPF). Uvedl to v úterý úřad mluvčího vlády. Informovala o tom agentura Reuters či Daily News Hungary.

EPF, vytvořený v roce 2021, je mimorozpočtový nástroj. Jeho cílem je posílit schopnost EU předcházet konfliktům, budovat mír a posilovat mezinárodní bezpečnost.

„Maďarsko nesouhlasí s tím, aby Evropská unie spolu s dalšími existujícími nástroji využívala Evropský mírový nástroj pouze s ohledem na Ukrajinu. Neumožňuje to směřovat dostatečné finanční prostředky na prosazování zájmů EU v jiných oblastech,“ uvedl Úřad mluvčího vlády v e-mailové odpovědi agentuře Reuters o zprávě italských médií o této záležitosti.

Mezi další oblasti, kde by mohly být prostředky použity, patří Balkán nebo severní Afrika. „Pro maďarskou vládu je klíčové, aby se tyto otázky vyjasnily, a proto neschválila vyplacení další tranše z EPF,“ dodal mluvčí.

Italský list ANSA uvádí, že Maďarsko grant neschválilo, protože požadovalo záruky, že EPF nepoužije peníze výhradně na vyzbrojení Kyjeva, ale zachová si svůj „globální horizont“ i v budoucnu.

500 milionů eur na zbraně

EU zatím v rámci EPF poskytla Ukrajině na vojenskou podporu celkem asi 3,6 miliardy eur. Podle serveru Daily News Hungary mělo nyní jít o osmou splátku Evropského mírového nástroje. Její hodnota je 500 milionů eur a má být určena na zbrojení. Splátka měla být vyplacena příští pondělí.

Maďarsko, které je členem EU a také NATO, odmítlo poskytnout jakoukoli vojenskou techniku svému sousedovi Ukrajině, která byla v únoru 2022 napadena ruskými silami. Maďarsko také opakovaně kritizovalo sankce EU proti Rusku. Ty musí jednomyslně schválit všech 27 zemí EU. Maďarsko ovšem nakonec všechna dosud dohodnutá opatření i přes kritiku podpořilo.

Země je ve sporu s Bruselem. Blok totiž pozastavil jakékoli platby fondů EU na obnovu, dokud budapešťská nacionalistická vláda nezavede reformy ke zlepšení nezávislosti soudnictví a řešení korupce.

Premiér Viktor Orbán, který je u moci od roku 2010, má spory s EU a její výkonnou složkou, Evropskou komisí. Důvodem je omezování práv migrantů a také zpřísnění státní kontroly nad nevládními organizacemi, akademiky, médii a soudy.

Sledujte nás na sítích

Belgie přezkoumává Apple iPhone 12 poté, co Francie zastavila prodej kvůli radiaci

Belgie ve čtvrtek uvedla, že přezkoumá potenciální zdravotní rizika spojená s iPhonem 12 společnosti Apple. Francie totiž nařídila zastavení prodeje kvůli porušení limitů pro vystavení elektromagnetické radiaci.

NEJNOVĚJŠÍ

Belgie přezkoumává Apple iPhone 12 poté, co Francie zastavila prodej kvůli radiaci

Belgie ve čtvrtek uvedla, že přezkoumá potenciální zdravotní rizika spojená s iPhonem 12 společnosti Apple. Francie totiž nařídila zastavení prodeje kvůli porušení limitů pro vystavení elektromagnetické radiaci.

3 KOMENTÁŘE

  1. Yapılan çalışmalar piyasa araştırmaları, detaylı maliyet analizleri ve indirekt (SGK,Vergiler, Harçlar vb.) giderleri de kapsar şekilde anahtar teslimi olarak sunulmaktadır. Merter Proje Yönetimi resmi idarelere ve müşavir firmalara da ihale şartnamesi, idari ve teknik şartnameler, sözleşme tasarısı, keşif metraj çalışmaları, tahmini bedel tespiti ve bunun gibi gerekli tüm çalışmaları yapmaktadır.

  2. Providerbayi.com, sosyal medya hesaplarınızın büyümesine yardımcı olmak için çeşitli hizmetler sunan bir smm panel sağlayıcısıdır. Tiktok takipçi satın al, tiktok beğeni al veya tiktok takipçi sayınızı artırmak gibi Tiktok hesabınızı büyütmek istediğinizde, Providerbayi.com’un çeşitli paket seçenekleri mevcuttur. Benzer şekilde, Instagram hesaplarınız için de birçok farklı hizmet sunuyoruz. Örneğin, 1000 takipçi satın alabilir veya 365 gün garantili takipçi hizmetimizi kullanarak hesabınızı daha da büyütebilirsiniz.

  3. Sosyal medya hesaplarınızın popülerliğini artırmak için takipçi satın alma ve benzeri teknikler son yıllarda oldukça popüler hale geldi. Özellikle TikTok ve Instagram gibi platformlarda, takipçi sayısı ve beğeni sayısı, profilinizin popülaritesini belirleyen önemli faktörlerdir.

Comments are closed.