25.4 C
Czech
Úterý 18. června 2024

Kontroverze kolem zákazu spalovacích motorů po roce 2035 rozděluje Evropu a zvyšuje tlak na politiky

O budoucnosti automobilového průmyslu se vedou zvýšené debaty v souvislosti se schváleným zákazem prodeje nových aut se spalovacím motorem po roce 2035. Toto opatření vyvolává silné emoce a rozděluje veřejnost i politickou scénu napříč evropskými státy, včetně Německa.

Telefony Redmi Note 13: Teď si vybere každý a za skvělou cenu!

Už jste slyšeli o řadě Redmi Note 13? Xiaomi nedávno přišlo na trh s pěticí našlapaných mobilů, které rozhodně stojí za pozornost. Od nejvýkonnějšího Redmi Note 13 Pro+ 5G až po cenově dostupný základní model, si každý najde svého ideálního parťáka.

Netflix zachráněn? Exodus předplatitelů následuje jejich příliv

Netflix již podle BBC News neztrácí předplatitele, naopak zaznamenal jejich nárůst. Zachránily jej největší hity jako Stranger Things či Monstrum: Příběh Jeffreyho Dahmera. Společnost očekává další příliv diváků. Podle analytiků však streamovací gigant nemá v současnosti kam růst, zejména pak v USA. Nárůst předplatitelů pomohl Netflixu vydělat 1,4 miliardy dolarů, uvedla stanice CBS News.

Streamovací gigant Netflix vykázal od července do září nárůst předplatitelů o 2,4 milionu, informovala stanice BBC na svém webu. Společnost tak vykompenzovala uživatelské ztráty v první polovině roku.

Nové předplatitele nalákaly velké trháky jako Stranger Things či Monstrum: Příběh Jeffreyho Dahmera. Velké popularitě se však těší také seriál The Crown či Cobra Kai. Netflix se tak může posunout od svých neúspěchů v podobě snímku Gray Man a ostře kritizované série Resident Evil: Lék.

Stanice CBS News uvedla, že Netflix vydělal díky předplatitelskému nárůstu 1,4 miliardy dolarů. Po oznámení stouply akcie společnosti o 10 procent.

„Po náročném prvním pololetí věříme, že jsme na cestě k opětovnému zrychlení růstu,“ uvedla společnost v úterním dopise investorům.

Netflix v dopise píše, že očekává další nárůst předplatitelů. K tomu mu má dopomoci nová verze levnějšího předplatného s reklamami, která přijde již příští měsíc.

Začátkem příštího roku také Netflix zavede poplatky pro osoby sdílející své účty. Ty aktuálně testuje v Latinské Americe.

Netflix již nemá kam růst

Oznámení Netflixu o nárůstu předplatitelů přišlo den poté, co společnost oznámila, že vytvořila možnost přenést profil spolu s historií o sledování a preferencemi na nový účet, aniž by uživatel přišel o osobní nastavení.

Analytici uvedli, že chystané změny skutečně mohou společnosti pomoci vydělat více peněz. Mnozí však pochybují, že má firma ještě nějaký prostor k růstu, zejména co se klíčových trhů týče, kde v růstu zaostává také konkurence.

„Netflix bude mít v USA i nadále více předplatitelů než většina ostatních, ale pokud jde o celkový podíl na koláči, bude těžké ještě růst,“ domnívá se Wade Payson-Denney z datové společnosti Parrot Analytics.

Zlatá éra Netflixu začala v pandemii nemoci covid-19. Po jejím konci však zaznamenala exodus předplatitelů. Za ten mohl jak kritizovaný obsah a silná konkurence v podobě HBO Max, Amazon Prime či Disney+, tak zvyšující se životní náklady kvůli válce na Ukrajině.

Sledujte nás na sítích

Odměny zakladatele Tesly překonají rekordy v historii amerických firem

Zakladatel společnosti Tesla a miliardář Elon Musk obdrží bezprecedentně největší kompenzační balíček v historii amerických firem. Tato informace byla odhalena v nedávném podání pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzy.

NEJNOVĚJŠÍ

Odměny zakladatele Tesly překonají rekordy v historii amerických firem

Zakladatel společnosti Tesla a miliardář Elon Musk obdrží bezprecedentně největší kompenzační balíček v historii amerických firem. Tato informace byla odhalena v nedávném podání pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzy.