15.2 C
Czech
Úterý 26. září 2023

Nestlé vstupuje na trh brazilských luxusních cukrovinek

Společnost Nestlé kupuje většinový podíl v brazilském výrobci prémiové čokolády Grupo CRM. Švýcarská potravinářská skupina se snaží expandovat do luxusních cukrovinek.

Čína vyplácí odměnu, pokud je čerstvá nevěsta mladší 25 let

V čínském kraji zavedli nové opatření na podporu dřívějšího manželství. Vláda nabízí „peněžní odměnu“ pro páry, pokud je nevěsta ve věku 25 let nebo mladší.

Nezaměstnanost v Singapuru klesá na úroveň před pandemií

Trh práce v Singapuru se uzdravuje. Nedostatek obsazených míst v ostrovním asijském státě se vrací na úroveň před pandemií nemoci covid-19. Situaci pomohly zejména otevřené hranice, díky nimž do země přichází zahraniční pracovní síla. Informovala o tom stanice CNBC a server Verme Times.

Problémy s nedostatkem pracovní síly v Singapuru se postupně zmírňují. Nezaměstnanost v zemi nadále klesá na úroveň před pandemií nemoci covid-19. Pro stanici CNBC se o tom rozhovořil singapurský ministr pracovní síly Tan See Leng. „Pokud jde o místní nezaměstnanost, jsme vlastně v docela dobrém stavu. Nezaměstnanost klesla. Myslím, že jsme blízko úrovní před covidem-19,“ potvrdil See Leng.

„Pozorujeme, že dlouhodobá nezaměstnanost, která je definována jako každý, kdo je nezaměstnaný šest měsíců, klesla na zhruba 0,8 procenta,“ vysvětlil See Leng. Předpandemická úroveň se pohybovala kolem 0,7 procenta. „Takže jsme docela blízko tomu, co bylo před covidem-19,“ myslí si ministr.

Podle oficiálních údajů v prvním čtvrtletí letošního roku stoupl v Singapuru počet obsazených pracovních míst o 42 000. Z toho 85 procent tohoto nárůstu zapříčinil lidé ze zahraničí. Pandemické restrikce se totiž postupně uvolňovaly a hranice se otevřely. Zaměstnavatelé začali zaplňovat pracovní místa častěji závislá na nerezidentech.

Začíná se dařit stavebnictví

Očekává se pokračování tohoto příznivého trendu. „S výrazným uvolněním všech omezeních na hranicích očekáváme, že se zaměstnanost nerezidentů bude zotavovat a dohánět úroveň rezidentů za poslední dva roky. To poskytne určitou úlevu současnému napjatému trhu práce,“ uvedlo ministerstvo pracovní síly při zveřejnění údajů o zaměstnanosti v zemi za první čtvrtletí letošního roku.

„Kondice vnějšího ekonomického prostředí v důsledku války na Ukrajině oslabila poptávku po některých našich sektorech orientovaných ven,“ dodal See Leng. Pandemické restrikce se však stále rozvolňují a příliv zahraniční pracovní síly pomůže některým odvětvím postiženým nedostatkem pracovní síly, například stavebnictví.

Generální ředitel realitní společnosti PropertyGuru Hari Krishman v květnu uvedl, že stavební sektor se v Singapuru na dva roky uzavřel kvůli nedostatku pracovních sil. V roce 2021 se sice průmysl již zotavoval, avšak „rozbité“ dodavatelské řetězce vedly k nedostatku stavebních materiálů. Stavebnictví v Singapuru se aktuálně zotavilo z 90 procent, napsal Verge Times.

Sledujte nás na sítích

Belgie přezkoumává Apple iPhone 12 poté, co Francie zastavila prodej kvůli radiaci

Belgie ve čtvrtek uvedla, že přezkoumá potenciální zdravotní rizika spojená s iPhonem 12 společnosti Apple. Francie totiž nařídila zastavení prodeje kvůli porušení limitů pro vystavení elektromagnetické radiaci.

NEJNOVĚJŠÍ

Belgie přezkoumává Apple iPhone 12 poté, co Francie zastavila prodej kvůli radiaci

Belgie ve čtvrtek uvedla, že přezkoumá potenciální zdravotní rizika spojená s iPhonem 12 společnosti Apple. Francie totiž nařídila zastavení prodeje kvůli porušení limitů pro vystavení elektromagnetické radiaci.