18.7 C
Czech
Úterý 18. června 2024

McDonald’s přišel v Evropě o ochrannou známku na kuřecí Big Mac

Společnost McDonald's utrpěla výrazný právní neúspěch, když prohrála spor o ochrannou známku s irským řetězcem rychlého občerstvení Supermac's. Nejvyšší soud Evropské unie rozhodl, že McDonald's nemůže pro své kuřecí hamburgery používat výhradně výraz „Big Mac“.

Britská banka Standard Chartered, hlavní sponzor Liverpoolu a teroristických skupin?

Standard Chartered, banka se sídlem v Londýně a zaměřením na Asii, čelí novému obvinění ze zprostředkování bankovních transakcí v hodnotě miliard dolarů pro Írán a různé teroristické skupiny včetně Hamásu.

Nissan vyzývá majitele 84 000 vozidel, aby přestali jezdit kvůli rizikům spojeným s airbagy Takata

Společnost Nissan vydala varování pro přibližně 84 000 majitelů starších vozidel. Vyzývá je, aby přestali řídit své vozy z důvodu zvýšeného rizika spojeného s nafukovači airbagů Takata.

U airbagů, které byly staženy z trhu, hrozí zvýšené riziko, že v případě nehody explodují. Mohou se z nich vymrštit nebezpečné kovové úlomky. Tato naléhavá žádost přichází poté, co od roku 2015 zahynul jeden člověk ve voze Nissan v důsledku exploze nafukovacího tělesa na předním sedadle. Dalších 58 osob bylo zraněno.

Varování se týká vozů Sentra z let 2002 až 2006, SUV Pathfinder z let 2002 až 2004 a vozů Infiniti QX4 z let 2002 nebo 2003, na které se vztahuje otevřená svolávací akce s číslem 20V-008 nebo 20V-747. Obě svolávací akce jsou z roku 2020 a týkají se airbagů Takata. „Vyzýváme majitele těchto vozidel, aby s nimi okamžitě přestali jezdit kvůli zvýšenému riziku exploze nafukovačů airbagů Takata,“ uvedl mluvčí společnosti Nissan.

Nissan a jeho dceřiná společnost Infiniti nabízejí majitelům dotčených vozidel bezplatný odtah, opravu a v některých případech i zapůjčení vozidla.

Miliony vozidel různých výrobců

Svolávání airbagů Takata je jedním z největších a nejsložitějších svolávacích akcí v historii USA. Týká se milionů vozidel od různých výrobců. Nafukovače mohou explodovat příliš velkou silou, což může způsobit vylétnutí kovových úlomků. S vadnými airbagy je celosvětově spojeno mnoho zranění a úmrtí.

Majitelé dotčených vozidel Nissan by se měli obrátit na svého prodejce nebo přímo na společnost Nissan, kde získají další informace a pokyny.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ