9.7 C
Czech
Sobota 2. března 2024

Jak byl stvořen McDonald’s? Od skromných začátků ke globálnímu gigantu

Každý, kdo alespoň občas jí rychlé občerstvení, zná McDonald's, globální řetězec, který provozuje více než 35 000 restaurací po celém světě. Málokdo však zná příběh jeho počátků a osobností, které tuto proslulou značku založily.

Proč HBO Max odstraňuje tolik seriálů a filmů

Když byl HBO Max spuštěn v roce 2020, byl navržen tak, aby byl domovem pro streamování všeho od Warner Bros. DC a HBO. Včetně spousty věcí pro děti. Teď najednou HBO Max začíná vypadat trochu jinak. Informovalo o tom CNN či server Variety.

Služba, kterou stejně jako CNN vlastní Warner Bros. Discovery, ruší televizní pořady a filmy nalevo i napravo, protože snižuje náklady, mění strategii a připravuje se příští léto na sloučení s Discovery+, sesterskou streamovací službou.

O co jde?

Mediální prostředí se rozhodně liší od prvních dnů pandemie a HBO Max se také mění. Existuje nespočet důvodů, proč HBO Max odstraňuje pořady jako „Generation“, „Infinity Train“ či „Vinyl“. Hlavní tři jsou: snižování nákladů, posun v celkové obsahové strategii a zbavení služby obsahu, který předplatitelé nesledovali.

Počkat, snížení nákladů? Nevlastní tento obsah HBO Max? To, že obsah žije ze služby, neznamená, že je po výrobě bez dalších nákladů. Streamovací služby musí stále platit hercům a štábům produkce a tyto náklady se hromadí. Podle zdroje obeznámeného s rozhodnutím HBO Max po odstranění pořadů ušetří „skoro 100 milionů dolarů ročně“, jak uvádí CNN Business.

Společnost Warner Bros. Discovery sdělila investorům, že ve společnosti chce snížit náklady celkem o 3 miliardy dolarů, takže každá maličkost pomůže. „Udržování titulů na platformě něco stojí,“ řekla CNN Business Julia Alexander, ředitelka strategie společnosti Parrot Analytics. „Přináší titul platformě větší hodnotu než jeho náklady? Pokud je odpověď ne, a zejména pokud je tento titul málo sledovaný, pak odstranění titulů může být přínosem.“

Streamování vyškolilo spotřebitele, aby věřili, že ve službě bude navždy k dispozici vše, zejména původní obsah. Ne vždy tomu tak je. „Jak pracujeme na sloučení našich katalogů obsahu pod jednu platformu, provedeme změny v nabídce obsahu dostupného na HBO Max i Discovery+,“ řekl CNN Business mluvčí HBO Max. „To bude zahrnovat odstranění určitého obsahu z obou platforem.“

Jak informoval server Variety, HBO Max v týdnu od 18. 8. odstranil ze streamování 36 titulů, včetně 20 originálů.

Animované pořady pro děti se ruší ve velkém

Týká se to i mnoha pořadů pro děti. Ty jsou důležité pro zdraví jakékoli streamovací služby, ale podle Alexandra vyžadují vysoké investice. To platí i pro animovaný obsah, který je v poslední době na HBO Max na prvním místě. Dokonce i nová animovaná série založená na Batmanovi, jedné z nejdůležitějších a nejziskovějších značek společnosti, byla zrušena.

„Programy pro děti jsou oblastí, do které již investují špičkoví hráči jako Netflix, Apple, Disney a Amazon, zatímco YouTube si udržuje většinu pozornosti tohoto publika.“

Nakonec se HBO Max chce více zaměřit na své silné stránky, jako jsou dramata a filmy pro dospělé.

David Zaslav, nový generální ředitel společnosti Warner Bros. Discovery, se zaměřuje na vydělávání peněz z tradičních zdrojů příjmů. Mezi ně patří příjmy z televizní reklamy, kabelové poplatky a také streamování. Toto je posun od jeho předchůdce Jasona Kilara, který vsadil na budoucnost streamování a zaměřil na něj většinu úsilí společnosti WarnerMedia.

Spotřebitelský výběr bude mít velký podíl na rozhodování o tom, jaká bude další éra streamování – a tedy i HBO Max. Publikum „je a vždy bylo králem“.

Sledujte nás na sítích

Telefony Redmi Note 13: Teď si vybere každý a za skvělou cenu!

Už jste slyšeli o řadě Redmi Note 13? Xiaomi nedávno přišlo na trh s pěticí našlapaných mobilů, které rozhodně stojí za pozornost. Od nejvýkonnějšího Redmi Note 13 Pro+ 5G až po cenově dostupný základní model, si každý najde svého ideálního parťáka.

NEJNOVĚJŠÍ

Telefony Redmi Note 13: Teď si vybere každý a za skvělou cenu!

Už jste slyšeli o řadě Redmi Note 13? Xiaomi nedávno přišlo na trh s pěticí našlapaných mobilů, které rozhodně stojí za pozornost. Od nejvýkonnějšího Redmi Note 13 Pro+ 5G až po cenově dostupný základní model, si každý najde svého ideálního parťáka.