17.4 C
Czech
Úterý 26. září 2023

Nestlé vstupuje na trh brazilských luxusních cukrovinek

Společnost Nestlé kupuje většinový podíl v brazilském výrobci prémiové čokolády Grupo CRM. Švýcarská potravinářská skupina se snaží expandovat do luxusních cukrovinek.

Čína vyplácí odměnu, pokud je čerstvá nevěsta mladší 25 let

V čínském kraji zavedli nové opatření na podporu dřívějšího manželství. Vláda nabízí „peněžní odměnu“ pro páry, pokud je nevěsta ve věku 25 let nebo mladší.

Rusové si kávu od Starbucks již nevychutnají. Značka ze země odchází

Mezinárodní výrobce kávy a největší obchodní řetězec kaváren na světě Starbucks Corporation definitivně opouští Rusko. Děje se tak po březnovém pozastavení provozu a přerušení dovozu produktů do země. Finanční ztráty v důsledku tohoto rozhodnutí značka nesdělila. Její zaměstnanci budou propláceni po dobu šesti měsíců. Informovala o tom stanice BBC News a deník The Jerusalem Post. 

Mezinárodní výrobce kávy a obchodní řetězec kaváren Starbucks stahuje po 15 letech svou značku z Ruska, uvádí BBC News. Firma tak reaguje na stále probíhající válku na Ukrajině, v jejímž případě je konec v nedohlednu. 

Společnost v březnu pozastavila provoz svých kaváren v Rusku. Těch tam od roku 2007 má 130. Provozuje je držitel licence Alshaya Group, přičemž v nich zaměstnává na 2000 lidí, píše The Jerusalem Post. Současně firma stopla dovoz svých produktů do země. 

„Starbucks se rozhodl stáhnout a na ruském trhu již nebude přítomen,” stojí na webových stránkách společnosti Alshaya Group. 

„Řetězec kaváren ujistil, že bude i nadále poskytovat podporu svým zaměstnancům v Rusku, včetně proplácení po dobu šesti měsíců a pomoci při hledání nové práce,” pokračuje firma. 

Finanční ztrátu Starbucks neuvedl. 

Rusko opustil také McDonald’s

Rozhodnutí Starbucks přišlo krátce po oznámení provozovatele rychlého občerstvení McDonald’s o odchodu z ruského trhu, a to po 32 letech. 

Firma ve svém prohlášení sdělila, že ji k tomu přiměla humanitární krize způsobená válkou na Ukrajině a nepředvídatelné provozní prostředí. 

McDonald’s v Rusku provozoval 850 restaurací a zaměstnával 62 000 zaměstnanců. 

Společnost podniky prodá ruskému podnikateli a držiteli licence Alexanderovi Govorovi, který provozuje 25 restaurací McDonald’s na Sibiři. 

Stejně tak jako Starbucks, také McDonald’s v březnu pozastavil činnost svých podniků v Rusku. Přišel tak o 55 milionů dolarů. 

Rozpoutání války na Ukrajině přimělo Západ a Spojené státy uvalit na Rusko tvrdé ekonomické sankce a izolovat Moskvu od globálního finančního systému. 

Rusko od začátku invaze na Ukrajinu opustila celá řada velkých společností z celého světa. Patří mezi ně například technologičtí giganti Samsung a Apple, streamovací služba Netflix, kosmetická značka L’Occitane či módní obr Chanel.

Sledujte nás na sítích

Belgie přezkoumává Apple iPhone 12 poté, co Francie zastavila prodej kvůli radiaci

Belgie ve čtvrtek uvedla, že přezkoumá potenciální zdravotní rizika spojená s iPhonem 12 společnosti Apple. Francie totiž nařídila zastavení prodeje kvůli porušení limitů pro vystavení elektromagnetické radiaci.

NEJNOVĚJŠÍ

Belgie přezkoumává Apple iPhone 12 poté, co Francie zastavila prodej kvůli radiaci

Belgie ve čtvrtek uvedla, že přezkoumá potenciální zdravotní rizika spojená s iPhonem 12 společnosti Apple. Francie totiž nařídila zastavení prodeje kvůli porušení limitů pro vystavení elektromagnetické radiaci.