25.8 C
Czech
Pátek 29. září 2023

Společnost Alibaba dala výpověď manažerovi obviněnému ze znásilnění

Čínská policie spolupracuje s technologickou firmou Alibaba poté, co její pracovnice nahlásila znásilnění. Její šéf ji měl zneužít bez jejího vědomí poté, co ji opil na pracovní schůzce s klienty. V pondělí to uvedl server BBC. Technologický gigant následně oznámil, že zmíněného manažera vyhodí. Šéf společnosti pak zaměstnancům rovněž sdělil, že kvůli incidentu rezignovali další dva zaměstnanci ve vedoucích pozicích.

Podle dosavadních informací přiznal manažer služby City Retail spadající pod společnost Alibaba, že měl s dotyčnou pracovnicí intimní kontakt. Poté, co žena zveřejnila jedenáctistránkový dokument o svém zážitku, strhla se na čínské sociální síti Weibo vášnivá diskuse.

Technologický gigant následně v pondělí oznámil, že manažerovi vedení udělilo výpověď. Zároveň měli podle vedení rezignovat šéfové City Retail a oddělení lidských zdrojů (HR). Dva další manažeři měli být do incidentu zapletení, když se podle dosavadního svědectví rozhodli na stížnost znásilněné ženy nereagovat.

„Vyhodíme ho a nikdy už ho znovu nepřijmeme. Zda se dopustil znásilnění nebo jinak porušil zákon rozhodnou odpovědné orgány,“ uvedlo v oznámení vedení společnosti. Dodalo rovněž, že firma přijme zodpovědnost za zdraví a pohodlí dotyčné ženy. „Pokud jde o sexuální zneužívání, dodržujeme nulovou tolerantní politiku. Bezpečné pracoviště je pro Alibabu nejvyšší prioritou,“ oznámil pak mluvčí společnosti reportérům CNN.

Ženu její šéf opil a poté ji bez jejího vědomí za večer čtyřikrát navštívil v pokoji

Zaměstnankyně společnosti Alibaba uvedla, že ji její manažer donutil cestovat na schůzku s klientem do města Jinan. To je ale od kanceláří společnosti v Hangzhou vzdálené přibližně 900 kilometrů. Poté jí měl na večeři s klienty opakovaně kupovat alkoholické drinky. Žena si ještě pamatuje, že ji onen večer 27. července klient políbil.

Dál už se jí ale jen vybavuje, jak se probudila nahá v hotelovém pokoji bez jakýchkoli vzpomínek na předchozí události. Podle záběrů z hotelové kamery ji však měl její šéf navštívit čtyřikrát. Dle jejího svědectví ji pak ale oddělení lidských zdrojů mělo po nahlášení incidentu ignorovat. A to přesto, že požadovala okamžitou výpověď svého šéfa.

Technologické společnosti v Číně jsou v poslední době pod čím dál větším tlakem. Se silnější rolí komunistické strany totiž přichází také intenzivnější kontroly ze strany regulátorů. Kritizována je rovněž čínská pracovní kultura, která je založená především na úspěchu a rychlosti.

Nedávno také Alibaba čelila obvinění z porušování antimonopolních zákonů. Z těchto důvodů pak i nyní bojuje firma s velkou kritikou veřejnosti, a to především kvůli své pomalé reakci na tak silné obvinění, jako je znásilnění.

Sledujte nás na sítích

Nissan: Všechny nové modely představené v Evropě budou plně elektrické

Společnost Nissan Motor Co v pondělí uvedla, že všechny její nové evropské modely budou plně elektrické a do roku 2030 plánuje prodávat na kontinentu pouze elektrická vozidla.

NEJNOVĚJŠÍ

Nissan: Všechny nové modely představené v Evropě budou plně elektrické

Společnost Nissan Motor Co v pondělí uvedla, že všechny její nové evropské modely budou plně elektrické a do roku 2030 plánuje prodávat na kontinentu pouze elektrická vozidla.