26.3 C
Czech
Čtvrtek 28. září 2023

Belgie přezkoumává Apple iPhone 12 poté, co Francie zastavila prodej kvůli radiaci

Belgie ve čtvrtek uvedla, že přezkoumá potenciální zdravotní rizika spojená s iPhonem 12 společnosti Apple. Francie totiž nařídila zastavení prodeje kvůli porušení limitů pro vystavení elektromagnetické radiaci.

Správní rada schválila prodej Twitteru Elonu Muskovi

Správní rada Twitteru jednomyslně schválila akvizici sociální sítě miliardářem Elonem Muskem a doporučila tak učinit rovněž akcionářům, na nichž převod společnosti na šéfa Tesly závisí. Dohoda mezi Muskem a představiteli Twitteru však stále zůstává nejistou, uvádí stanice CBS News. Pokud Musk Twitter odkoupí, společnost podle serveru BBC News čeká propouštění.

Představitelé Twitteru jednomyslně schválili akvizici Twitteru Elonem Muskem a doporučili ji v dopise akcionářům. Je to jeden z kroků, který postupně může vést k ukončení celého zdlouhavého procesu. Informovala o tom stanice CBS News.

„Jednomyslně doporučujeme, abyste hlasovali pro přijetí dohody o fúzi,“ napsali podle Americké komise pro cenné papíry a burzy představitelé Twitteru v dopise zaslaném akcionářům.

V rámci Katarského ekonomického fóra v úterý Musk agentuře Bloomberg sdělil, že schválení akvizice akcionáři je jednou z nevyřešených záležitostí související s dohodou o odkoupení Twitteru za 44 miliard dolarů.

Na události pořádané agenturou Bloomberg miliardář rovněž zopakoval, že v následujících třech měsících automobilka Tesla propustí 10 procent zaměstnanců s fixním platem.

Musk začátkem června vedení společnosti v interním emailu informoval, že má „super špatný pocit“ z ekonomiky a obává se recese. Tesla také dočasně pozastavuje nábor nových zaměstnanců.

Propouštět bude také Twitter

Většina technologických gigantů aktuálně propouští zaměstnance a pozastavuje nábor těch nových v důsledku ekonomické nestability způsobené válkou na Ukrajině a doznívajícími pandemickými restrikcemi.

Minulý týden ve čtvrtek se Musk poprvé setkal prostřednictvím videohovoru se zaměstnanci Twitteru. Podle informací BBC jim sdělil možné propouštění v závislosti na finanční situaci společnosti, která však nevypadá podle jeho představ. „Společnost se potřebuje uzdravit. Právě teď náklady převyšují výnosy,“ sdělil personálu miliardář.

Musk také řekl, že před home office upřednostňuje práci v kanceláří. Toho se však zaměstnanci Twitteru obávali. Smějí totiž pracovat z domova podle svého uvážení.

Server The Financial News zase upozornil, že Musk zaměstnance spravil o jeho plánu dramaticky navýšit počet aktivních denních uživatelů na platformě.

Zásadní překážkou v naplnění dohody mezi Muskem a Twitterem jsou ovšem nejasnosti v množství aktivních denních falešných účtů na síti. Podle generálního ředitele Twitteru činí jejich podíl méně než 5 procent, podle Muska více než 20 procent.

Sledujte nás na sítích

Nissan: Všechny nové modely představené v Evropě budou plně elektrické

Společnost Nissan Motor Co v pondělí uvedla, že všechny její nové evropské modely budou plně elektrické a do roku 2030 plánuje prodávat na kontinentu pouze elektrická vozidla.

NEJNOVĚJŠÍ

Nissan: Všechny nové modely představené v Evropě budou plně elektrické

Společnost Nissan Motor Co v pondělí uvedla, že všechny její nové evropské modely budou plně elektrické a do roku 2030 plánuje prodávat na kontinentu pouze elektrická vozidla.