Více
  29.9 C
  Czech
  Středa, 17 srpna, 2022

  Správní rada Twitteru usedla k jednacímu stolu s Muskem

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Twitter by k nabídce Elona Muska na odkoupení sociální sítě za 46,5 miliardy dolarů mohl být vstřícnější. Očekávalo se, že společnost Muskovu nabídku shodí ze stolu jako pokus o její nepřátelské převzetí. Představitelé se však v neděli s miliardářem sešli a jeho nabídku prodiskutovali. Šéf Tesly se přitom obával, že firma jeho obchodní tah nepřijme. Informuje o tom CNBC. 

  Společnost Twitter údajně projednává prodej své sociální sítě Elonu Muskovi, uvádí stanice CNBC, které to prozradil „zdroj blízký situaci”. Přitom bylo v očekávání, že firma Muskovu nabídku sestřelí jako pokus o nepřátelské převzetí firmy. 

  Toho se obával také sám šéf Tesly. Podle informací serveru BBC News Musk na konferenci TED2022 přiznal, že nevěří v pozitivní přístup vedení firmy vzhledem k jeho nabídce. 

  Twitter se proti Muskově nabídce bránil. Správní rada sítě zavedla takzvanou „jedovatou pilulku“. Stávající akcionáři směli akcie kupovat s výraznou slevou, aby se podíly nových investorů rozředily. 

  Musk dodal, že na své nabídce trvá a v případě jejího zamítnutí má přichystaný záložní plán. Neupřesnil však jaký. 

  Podle anonymního zdroje Twitter hledá další nabídky a vyjádření k situaci by mohl poskytnout ve čtvrtek před oznámením svých čtvrtletních finančních výsledků, možná dříve. 

  O tom, že vedení Twitteru opět Muskovitu nabídku prověří a že je pravděpodobné vyjednávání již dříve uvedl deník The Wall Street Journal. Informoval, že se situace velmi rychle mění, ale že se představitelé Twitteru v neděli sejdou a Muskův návrh na koupi sociální sítě za 43 miliard dolarů prodiskutují. 

  Twitter omezuje svobodu slova. Uživatelé ale prchají před Muskem

  Musk Twitteru nabídl 54,20 dolaru za akcii. Adam Crisafulli ze společnosti Vital Knowledge však jeho nabídku označil za příliš slabou. Akcie společnosti podle jeho slov před necelým rokem stouply na 70 dolarů. 

  Šéf Tesly, který se stal největším akcionářem firmy, tvrdí, že Twitter omezuje svobodu slova. Potenciál sociální sítě podle jeho mínění plně vyroste až v soukromých rukách.

  Twitter následně Muskovi nabídl členství ve správní radě. Kontroverzní podnikatel to ovšem odmítl. 

  Mluvčí Twitteru zprávy o projednávání Muskovi nabídky odmítl komentovat. Generální ředitel Twitteru Parag Agrawal již dříve řekl, že firma není rukojmí této nabídky a že ji projedná. 

  Uživatelé Twitteru podle magazínu PCMag utíkají na menší sociální síť Mastodon založenou na samostatně spravovaných komunitách. Obávají se změn plynoucích z tohoto obchodu.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Reklama