Miliardář Elon Musk zaslal společnosti Twitter další dopis, v němž požaduje ukončení dohody o převzetí za 44 miliard dolarů. Do dokumentu zahrnul tvrzení bývalého šéfa bezpečnosti Twitteru, podle něhož sociální síť upřednostnila růst uživatelské základny před omezením falešných účtů a ve svých řadách má zahraniční špiony. Informovala o tom agentura Reuters, server The Indian Express a další média.
Nejbohatší muž světa Elon Musk podle agentury Reuters zaslal společnosti Twitter další dopis o ukončení dohody o převzetí společnosti za 44 miliard dolarů. Potřeboval totiž zahrnout nové skutečnosti od bývalého šéfa bezpečnosti Twitteru Peitera Zatka.
Zatko minulý týden v dopise zaslaném americkým úřadům tvrdil, že Twitter upřednostnil růst uživatelské základny před snahou omezit falešné účty na sociální síti a že Twitter předkládá nepravdivý bezpečnostní plán.
.@ElonMusk has sent an additional letter of deal termination to #Twitter after the world’s richest person subpoenaed a #whistleblower seeking documents on how the social media company measures #spam accounts.https://t.co/vc5r8PSSkS
— The Jerusalem Post (@Jerusalem_Post) August 30, 2022
Pokud jsou tyto informace pravdivé, pak Twitter porušil některá ustanovení dohody o fúzi.
Twitter ve svém regulačním podání rovněž uvedl, že nové oznámení o ukončení akvizice je dle stanovených podmínek této dohody neplatné a nesprávné.
Soud už je za rohem
Zatko v dopise, o němž jako první informovala americká televize CNN a deník The Washington Post, uvedl, že mezi současnými zaměstnanci Twitteru mohou figurovat zahraniční špioni.
Společnost vykreslil jako chaotickou, zaměstnanci totiž mají přístup k řídícím prvkům platformy a nejcitlivějším informacím bez adekvátního dohledu.
Dokument Zatka hraje Muskovi do karet. Mohl by pětidenní soudní proces, který započne 17. října v Delaware Court of Chancery Courthouse, obrátit v jeho prospěch.
Server The Indian Express připomíná, že Musk od dohody odstoupil v červnu kvůli sporu ohledně počtu falešných účtů mezi aktivními denními uživateli.
Vedení Twitteru mělo údaje o takzvaných „robotech“ opakovaně odmítnout poskytnout či o tom mlžit. Twitter Muska následně obžaloval.
Generální ředitel společnost Parag Agrawal uváděl, že počet falešných účtů mezi aktivními denními uživateli je nižší než 5 procent. Musk tvrdil, že jich je více než 20 procent. Není ovšem jasné, jak k takovým závěrům došel.
Twitter se snaží Muska přimět k naplnění dohody. Muskovi hrozí miliardová pokuta za její nedodržení.