21.1 C
Czech
Úterý 18. června 2024

Kontroverze kolem zákazu spalovacích motorů po roce 2035 rozděluje Evropu a zvyšuje tlak na politiky

O budoucnosti automobilového průmyslu se vedou zvýšené debaty v souvislosti se schváleným zákazem prodeje nových aut se spalovacím motorem po roce 2035. Toto opatření vyvolává silné emoce a rozděluje veřejnost i politickou scénu napříč evropskými státy, včetně Německa.

Telefony Redmi Note 13: Teď si vybere každý a za skvělou cenu!

Už jste slyšeli o řadě Redmi Note 13? Xiaomi nedávno přišlo na trh s pěticí našlapaných mobilů, které rozhodně stojí za pozornost. Od nejvýkonnějšího Redmi Note 13 Pro+ 5G až po cenově dostupný základní model, si každý najde svého ideálního parťáka.

Apple blokuje aktualizaci e-mailové aplikace pomocí technologie ChatGPT

Společnost Apple zablokovala aktualizaci e-mailové aplikace BlueMail, která používá upravenou verzi jazykového modelu OpenAI GPT-3. Řekl to ve čtvrtek agentuře Reuters spoluzakladatel vývojáře aplikace. Informoval o tom i server The Economic Times.

„Apple zablokoval aktualizaci BlueMail a nadále s BlueMail zachází nespravedlivě a diskriminuje nás,“ řekl Ben Volach z Blixu. „Zdá se, že jiné aplikace využívající GPT nejsou omezeny,“ dodal.

Apple, který minulý týden aktualizaci aplikace odmítl, požádal společnost, aby revidovala věkové hodnocení aplikace pro osoby starší 17 let nebo zavedla filtrování obsahu. Důvodem jsou obavy, že BlueMail může produkovat obsah nevhodný pro všechny cílové skupiny. Vyplývá to z dokumentu, který si měla možnost prohlédnout agentura Reuters.

Jiné aplikace s podobnými funkcemi věkové omezení nemají

Volach v příspěvku na Twitteru uvedl, že Apple nespravedlivě cílí na BlueMail a že aplikace má filtrování obsahu. Vyšší věkové omezení aplikace by mohlo omezit distribuci potenciálním novým uživatelům, píše server The Economic Times.

„Chceme férovost. Pokud se od nás vyžaduje, abychom byli pro osoby starší 17 let, pak by to tak měli mít nastavené i ostatní,“ napsal na Twitteru Volach. Dodal, že mnoho dalších aplikací, které inzerují funkce podobné ChatGPT a jsou uvedené v obchodě App Store společnosti Apple, nemá věková omezení.

Apple, který se stížností zabýval, uvedl, že vývojáři mají možnost napadnout zamítnutí prostřednictvím procesu App Review Board.

„Naznačuje nám to, že společnost může zkoumat aplikace s funkcí ChatGPT stejným způsobem, jakým to dělá u ostatních, pokud existují obavy o kvalitu uživatelské zkušenosti a vhodnou povahu obsahu nebo služby poskytované aplikací,“ D.A. Řekl to analytik Davidson Thomas Forte.

ChatGPT od OpenAI, který dokáže generovat obsah v reakci na výzvy uživatelů, uchvátil technický průmysl. Microsoft a Google Alphabet Inc oznámily své vlastní chatboty s umělou inteligencí již dříve v únoru.

Zatímco chatboti s umělou inteligencí jsou teprve v zárodku, první výsledky vyhledávání a konverzace se díky své nepředvídatelnosti dostaly do popředí.

Co je technologie ChatGPT

ChatGPT je chatbot, který vyvinula společnost OpenAI. Spuštěn byl v listopadu 2022. Poskytuje odborné a dobře formulované odpovědi v mnoha oblastech.

Jedná se o chatovací nástroj poháněný umělou inteligencí (pokročilým algoritmem strojového učení), který interaguje konverzačním způsobem. Formát dialogu umožňuje ChatGPT odpovídat na doplňující otázky, přiznat své chyby, zpochybnit nesprávné předpoklady a odmítnout nevhodné požadavky.

Sledujte nás na sítích

Odměny zakladatele Tesly překonají rekordy v historii amerických firem

Zakladatel společnosti Tesla a miliardář Elon Musk obdrží bezprecedentně největší kompenzační balíček v historii amerických firem. Tato informace byla odhalena v nedávném podání pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzy.

NEJNOVĚJŠÍ

Odměny zakladatele Tesly překonají rekordy v historii amerických firem

Zakladatel společnosti Tesla a miliardář Elon Musk obdrží bezprecedentně největší kompenzační balíček v historii amerických firem. Tato informace byla odhalena v nedávném podání pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzy.