26.3 C
Czech
Čtvrtek 28. září 2023

Belgie přezkoumává Apple iPhone 12 poté, co Francie zastavila prodej kvůli radiaci

Belgie ve čtvrtek uvedla, že přezkoumá potenciální zdravotní rizika spojená s iPhonem 12 společnosti Apple. Francie totiž nařídila zastavení prodeje kvůli porušení limitů pro vystavení elektromagnetické radiaci.

Netflix sníží předplatné ve více než 30 zemích

Streamovací gigant Netflix oznámil snížení cen předplatného ve více než 30 zemích uprostřed snahy přilákat nové předplatitele a čelit rostoucím životním nákladům se silnou konkurencí. Slevy se mají týkat některých států v Asii, Latinské Americe, subsaharské Africe, Evropě a na Středním východě. Informují o tom BBC News a Forbes.

Streamovací platforma Netflix sníží ceny předplatného ve více než 30 zemích v Asii, Latinské Americe, subsaharské Africe a na Středním východě. Na slevy se mohou těšit předplatitelé ve státech jako Malajsie, Indonésie, Thajsko, Filipíny, Chorvatsko, Venezuela, Keňa a Írán.

Koho naopak Netflix, který působí ve více než 190 zemích, neuvedl, jsou Spojené státy a Velká Británie. Společnost čelí rostoucím životním nákladům, kvůli nimž lidé utahují opasky, a silné konkurenci, jako je Amazon, HBO nebo Disney.

„Vždy hledáme nové způsoby, jak zlepšit zkušenosti našich zákazníků,“ řekl podle televize BBC mluvčí Netflixu. „Můžeme potvrdil, že aktualizujeme ceny našich plánů v určitých zemích.“ Společnost se snaží udržet stálé předplatitele a přilákat nové.

Mezi loňským dubnem a květnem přišel Netflix téměř o milion předplatitelů a zrušil stovky pracovních míst. Koncem loňského roku naopak oznámil nárůst sledujících. Do roku letošního ale Netflix vstoupil s řadou radikálních změn.

Už žádné sdílené účtů

Netflix zavedl levnější verzi předplatného s podporou reklam a rozhodl se zakročit proti sdílení účtů mimo jednu domácnost. Účty sdílí více než 100 milionů domácností po celém světě, což ho připravuje o zisky.

Služba podle magazínu Forbes pozná, zda se zařízení připojí k účtu mimo domácnost. O předplatitelích totiž shromažďuje veškeré informace. Netflix ví, co a kdy sledujete, zná polohu vaší domácnosti a ID vašeho zařízení.  

V rámci zásahu proti sdílení Netflix předplatitele požádá o nastavení primárního umístění účtu, odkud budou moci řídit, kdo k němu má přístup. Pokud tak neučiní, provede nastavení automaticky na základě IP adresy a ID zařízení.

Netflix zakročil proti sdílení účtů už i v Evropě. Omezení se týká Španělska, Portugalska, Nového Zélandu a Kanady. Předplatitelům navíc umožnil přesunout svůj profil na nový účet bez ztráty historie sledování.

Sledujte nás na sítích

Nissan: Všechny nové modely představené v Evropě budou plně elektrické

Společnost Nissan Motor Co v pondělí uvedla, že všechny její nové evropské modely budou plně elektrické a do roku 2030 plánuje prodávat na kontinentu pouze elektrická vozidla.

NEJNOVĚJŠÍ

Nissan: Všechny nové modely představené v Evropě budou plně elektrické

Společnost Nissan Motor Co v pondělí uvedla, že všechny její nové evropské modely budou plně elektrické a do roku 2030 plánuje prodávat na kontinentu pouze elektrická vozidla.