18.7 C
Czech
Úterý 18. června 2024

Odměny zakladatele Tesly překonají rekordy v historii amerických firem

Zakladatel společnosti Tesla a miliardář Elon Musk obdrží bezprecedentně největší kompenzační balíček v historii amerických firem. Tato informace byla odhalena v nedávném podání pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzy.

Společnost Lockheed Martin se připojí k novému japonskému projektu na výrobu stíhacího letounu

Technologická a letecká společnost Lockheed Martin se připojí k novému japonskému projektu, který vede Mitsubishi Heavy Industries (MHI), na výrobu nového stíhacího letounu. Očekává se, že letoun by mělo mít japonské letectvo k dispozici do poloviny 30. let 21. století. Informovaly o tom dle agentury Reuters noviny Nikkei.

Lockheed Martin se sídlem ve městě Bethesda v Marylandu zaměstnává po celém světě okolo 110 000 lidí. Účast společnosti na projektu se očekávala poté, co již dříve navrhla hybridní konstrukci založenou na stíhačkách F-35 a F-22.

Cena nové stíhačky známé jako F-3 nebo F-X se odhaduje na 40 miliard dolarů. Měla by nahradit japonské stíhačky F-2, které společně vyvinuli MHI a Lockheed před více než dvěma desítkami let.

Japonsko uvedlo, že do konce roku oznámí jména zahraničních společností vyzvaných k připojení k projektu.

Mezi firmy, které projevily zájem, patří Super Hornet Boeing a Northrop Grumman ze Spojených států, ale i britská společnost BAE Systems a Rolls Royce Holdings.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ