Více
  18.8 C
  Czech
  Pondělí, 15 srpna, 2022

  Vedoucí představitelé v oblasti cestovního ruchu žádají koordinovaná omezení

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Vedoucí představitelé evropských společností v oblasti cestovního ruchu apelují, aby vlády ukončily požadavky na karanténu a místo toho přijaly koordinovaná omezení a testování. „Tato chaotická situace vyžaduje vaše okamžité osobní zapojení,“ stálo dle agentury Reuters v dopise od více než 20 průmyslových skupin pro předsedkyni Evropské komise Ursulu von der Leyen.

  Dopis byl podepsán obchodními subjekty, které zastupují více než 5 000 společností a miliony pracovníků z odvětví od letectví a cestovních kanceláří po restaurace a kempy.

  Žádost vzešla poté, co data společnosti ACI Europe, která prosazuje kolektivní zájmy evropských letišť, ukázala značný pokles. Počet cestujících v prvních dvou týdnech září klesl o 73%. V srpnu to pak bylo o 65%. Společnost ACI Europe se pod dopis také podepsala.

  Společnosti žádají, aby byl tento problém prioritou a připomínají, že cestovní ruch tvoří 10% z celkové hodnoty veškerého zboží a služeb vyrobených v ekonomice.

  Exekutiva EU navrhla tento měsíc společný „semafor“, který má koordinovat cestovní omezení mezi státy EU. Ve čtvrtek proběhlo dle agentury Reuters nezávazné hlasování, kdy evropští zákonodárci vyzvali členské státy, aby v boji proti pandemii přijaly společné metodiky.

  S rostoucími případy se ale vlády obávají opustit drastičtější omezení a karantény.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Reklama