9.7 C
Czech
Sobota 2. března 2024

Exxon překonal odhady. Rok 2023 zakončí se ziskem 36 miliard dolarů

Společnost Exxon Mobil nedávno zveřejnila své finanční výsledky za rok 2023, které odhalují zajímavý pohled na současný stav a budoucí směřování tohoto ropného giganta. Celkový čistý zisk společnosti dosáhl 36 miliard dolarů. Informovala o tom agentura Reuters.

Barclays ukončí přímé financování nových ropných a plynových polí

Barclays, britská bankovní instituce, se rozhodla přijmout nová opatření v rámci svého financování projektů v oblasti ropy a plynu. Tento krok je součástí širšího trendu v bankovním sektoru, kde dochází k postupnému odklonu od financování fosilních paliv ve prospěch udržitelnějších a ekologičtějších alternativ. Informovala o tom agentura Reuters či server BBC.

Tento trend je reakcí na rostoucí tlak ze strany aktivistů, investorů a veřejnosti, kteří se snaží omezit negativní dopady na životní prostředí a bojovat proti klimatickým změnám.

Banka plánuje ukončit přímé financování nových ropných a plynárenských polí a zpřísnit podmínky půjček pro společnosti, které se zaměřují na rozšíření produkce fosilních paliv. Barclays také zavede další omezení, jako je neposkytování financí pro průzkum a těžbu v Amazonii. Od roku 2025 omezí financování firem, jejichž více než 20 procent produkce pochází z nekonvenčních zdrojů, jako jsou ropné písky.

Ředitelka skupiny Barclays pro udržitelný rozvoj Laura Barlowová uvedla, že nová politika je součástí závazku banky snížit emise spojené s poskytováním úvěrů a podpořit financování ekologičtějších alternativ.

„Jde o posílení našeho zaměření na energetickou transformaci,“ cituje ji agentura Reuters.

Barclays byla největším sponzorem fosilních paliv v Evropě

Tyto kroky Barclays jsou součástí širšího trendu v bankovním sektoru, kde instituce stále více podporují obnovitelné zdroje energie a snižují financování fosilních paliv. Tento posun směrem k udržitelnějšímu financování je zásadní pro globální úsilí o snížení emisí skleníkových plynů a boj proti klimatickým změnám.

Podle zprávy ekologické organizace Rainforest Action Network byla společnost Barclays v letech 2016-2021 největším sponzorem sektoru fosilních paliv v Evropě. V roce 2022 poskytla necelých 16,5 miliardy dolarů, ačkoli to bylo výrazně méně než v předchozích letech. V letech 2019 a 2020 to bylo více než 30 miliard dolarů, uvádí server BBC.

Nyní se snaží změnit svůj obraz a stát se lídrem v podpoře udržitelných energetických řešení. Tento krok je významným příkladem toho, jak velké finanční instituce mohou přispět k pozitivním změnám v oblasti životního prostředí a udržitelnosti.

Podobné kroky podnikají i další velké banky po celém světě, což naznačuje, že sektor finančních služeb se aktivně zapojuje do globálního úsilí o přechod na nízkouhlíkovou ekonomiku. Tato změna může mít dalekosáhlé důsledky pro energetický sektor a celkově pro budoucí směřování globální ekonomiky.

Sledujte nás na sítích

Telefony Redmi Note 13: Teď si vybere každý a za skvělou cenu!

Už jste slyšeli o řadě Redmi Note 13? Xiaomi nedávno přišlo na trh s pěticí našlapaných mobilů, které rozhodně stojí za pozornost. Od nejvýkonnějšího Redmi Note 13 Pro+ 5G až po cenově dostupný základní model, si každý najde svého ideálního parťáka.

NEJNOVĚJŠÍ

Telefony Redmi Note 13: Teď si vybere každý a za skvělou cenu!

Už jste slyšeli o řadě Redmi Note 13? Xiaomi nedávno přišlo na trh s pěticí našlapaných mobilů, které rozhodně stojí za pozornost. Od nejvýkonnějšího Redmi Note 13 Pro+ 5G až po cenově dostupný základní model, si každý najde svého ideálního parťáka.

1 komentář

  1. I simply could not go away your web site prior to suggesting that I really enjoyed the standard info a person supply on your guests Is going to be back incessantly to investigate crosscheck new posts

Comments are closed.