26.3 C
Czech
Čtvrtek 28. září 2023

Nestlé vstupuje na trh brazilských luxusních cukrovinek

Společnost Nestlé kupuje většinový podíl v brazilském výrobci prémiové čokolády Grupo CRM. Švýcarská potravinářská skupina se snaží expandovat do luxusních cukrovinek.

Čína vyplácí odměnu, pokud je čerstvá nevěsta mladší 25 let

V čínském kraji zavedli nové opatření na podporu dřívějšího manželství. Vláda nabízí „peněžní odměnu“ pro páry, pokud je nevěsta ve věku 25 let nebo mladší.

Čína pod zámkem. Lidé méně cestují a utrácejí i přes sváteční období

Výdaje na cestovní ruch v Číně kvůli tamní pandemické situací a tvrdým restrikcím tento týden oproti minulému roku klesly o 30 procent, a to i přesto, že se v zemi konal takzvaný Svátek čistoty a jasu. Při něm se lidé z celé Číny sjíždějí k hrobům svých příbuzných či přátel z různých částí země. Číňané také o 26 procent méně cestovali než minulý rok. Šanghaj včera zaznamenal denní rekord v zachycených pozitivních případech nemoci covid-19. Informuje o tom stanice BBC News. 

Turisté v Číně cestují méně a méně utrácejí, píše BBC News. Během dvoudenního Svátku čistoty a jasu utratili 18,78 jüanů, což je o 30,9 procenta méně než minulý rok. 

Během festivalu konajícího se od 3. do 5. dubna se podle čínského ministerstva kultury a cestovního ruchu v Číně uskutečnilo 75,4 milionu cest, což je o 26 procent méně než loni. 

Svátek čistoty a jasu, také označovaný jako svátek zametání hrobů (čching ming ťie), je čínský tradiční jarní svátek. Lidé z celé Číny se sjíždějí na hřbitovy a vzdávají úctu zesnulým příbuzným či přátelům.

Často to znamená, že lidé cestují do různých částí země, což vede ke zvyšování spotřebitelských výdajů. 

Uzamčená Šanghaj čelí náporu pozitivních případů

Země se potýká s těžkou pandemickou situací. Šanghaj k včerejšímu dni hlásí rekordních 19 982 pozitivních případů. Podle mezinárodních standardů však tato čísla nejsou vysoká. 

Tvrdý lockdown v Šanghaji uzamknul ekonomiku a průmysl, což má dopad na omezení výroby velkých společností jako Volkswagen. Automobilka minulý týden ve městě z důvodu nedostatečných dodávek částečně uzavřela svou továrnu. 

Někteří lidé uvádějí, že nesměli opustit své domovy, a to ani kvůli zakoupení základních potřeb. Hlásili také potíže s nákupy online a omezení volných oken v dovozu potravin kvůli nedostatečným zásobám a chybějícímu personálu. 

Čína zvolila radikální způsob totální eliminace viru. Bere si to však daň také na ekonomice země. V prvních fázích pandemie země přitom platila za premianta.

Sledujte nás na sítích

Nissan: Všechny nové modely představené v Evropě budou plně elektrické

Společnost Nissan Motor Co v pondělí uvedla, že všechny její nové evropské modely budou plně elektrické a do roku 2030 plánuje prodávat na kontinentu pouze elektrická vozidla.

NEJNOVĚJŠÍ

Nissan: Všechny nové modely představené v Evropě budou plně elektrické

Společnost Nissan Motor Co v pondělí uvedla, že všechny její nové evropské modely budou plně elektrické a do roku 2030 plánuje prodávat na kontinentu pouze elektrická vozidla.