Více
  19.1 C
  Czech
  Sobota, 13 srpna, 2022

  Čína pod zámkem. Lidé méně cestují a utrácejí i přes sváteční období

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Výdaje na cestovní ruch v Číně kvůli tamní pandemické situací a tvrdým restrikcím tento týden oproti minulému roku klesly o 30 procent, a to i přesto, že se v zemi konal takzvaný Svátek čistoty a jasu. Při něm se lidé z celé Číny sjíždějí k hrobům svých příbuzných či přátel z různých částí země. Číňané také o 26 procent méně cestovali než minulý rok. Šanghaj včera zaznamenal denní rekord v zachycených pozitivních případech nemoci covid-19. Informuje o tom stanice BBC News. 

  Turisté v Číně cestují méně a méně utrácejí, píše BBC News. Během dvoudenního Svátku čistoty a jasu utratili 18,78 jüanů, což je o 30,9 procenta méně než minulý rok. 

  Během festivalu konajícího se od 3. do 5. dubna se podle čínského ministerstva kultury a cestovního ruchu v Číně uskutečnilo 75,4 milionu cest, což je o 26 procent méně než loni. 

  Svátek čistoty a jasu, také označovaný jako svátek zametání hrobů (čching ming ťie), je čínský tradiční jarní svátek. Lidé z celé Číny se sjíždějí na hřbitovy a vzdávají úctu zesnulým příbuzným či přátelům.

  Často to znamená, že lidé cestují do různých částí země, což vede ke zvyšování spotřebitelských výdajů. 

  Uzamčená Šanghaj čelí náporu pozitivních případů

  Země se potýká s těžkou pandemickou situací. Šanghaj k včerejšímu dni hlásí rekordních 19 982 pozitivních případů. Podle mezinárodních standardů však tato čísla nejsou vysoká. 

  Tvrdý lockdown v Šanghaji uzamknul ekonomiku a průmysl, což má dopad na omezení výroby velkých společností jako Volkswagen. Automobilka minulý týden ve městě z důvodu nedostatečných dodávek částečně uzavřela svou továrnu. 

  Někteří lidé uvádějí, že nesměli opustit své domovy, a to ani kvůli zakoupení základních potřeb. Hlásili také potíže s nákupy online a omezení volných oken v dovozu potravin kvůli nedostatečným zásobám a chybějícímu personálu. 

  Čína zvolila radikální způsob totální eliminace viru. Bere si to však daň také na ekonomice země. V prvních fázích pandemie země přitom platila za premianta.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Reklama