25.8 C
Czech
Pátek 29. září 2023

Nestlé vstupuje na trh brazilských luxusních cukrovinek

Společnost Nestlé kupuje většinový podíl v brazilském výrobci prémiové čokolády Grupo CRM. Švýcarská potravinářská skupina se snaží expandovat do luxusních cukrovinek.

Čína vyplácí odměnu, pokud je čerstvá nevěsta mladší 25 let

V čínském kraji zavedli nové opatření na podporu dřívějšího manželství. Vláda nabízí „peněžní odměnu“ pro páry, pokud je nevěsta ve věku 25 let nebo mladší. Informovala o tom agentura Reuters či server CNBC.

Okres ve východní Číně nabízí párům „odměnu“ 1 000 jüanů (137 dolarů), pokud je nevěstě 25 let nebo méně. Jedná se o nejnovější opatření, které má mladé lidi motivovat ke svatbě v době rostoucího znepokojení nad klesající porodností.

Oznámení, které bylo minulý týden zveřejněno na oficiálním účtu Wechat okresu Changshan, uvádí, že cílem odměny je podpora „sňatků a plození dětí v přiměřeném věku“ pro první manželství. Zahrnuje také řadu dotací na péči o děti, plodnost a vzdělání pro páry, které mají děti.

Odměna je omezena na novomanžele, kteří se vdávají či žení poprvé, uvádí server CNBC.

Klesající porodnost děsí Čínu

V obavách z prvního poklesu populace v Číně za šest desetiletí a rychlého stárnutí populace, úřady naléhavě zkouší řadu opatření ke zvýšení porodnosti, včetně finančních pobídek a lepších zařízení péče o děti.

Mezi opatření patří například zrušení „politiky jednoho dítěte“, která vládla od konce 70. let 20. století do roku 2016 a která měla zabránit příliš rychlému růstu čínské populace. Od roku 2021 mohou páry mít až tři děti.

Čínská zákonná věková hranice pro manželství je 22 let pro muže a 20 pro ženy, uvádí agentura Reuters. Počet párů, které se oddávají, však klesá. To vedlo ke snížení porodnosti kvůli oficiální politice, která ztěžuje svobodným ženám mít děti.

Podle vládních údajů zveřejněných v červnu dosáhla míra sňatků v roce 2022 rekordního minima 6,8 milionu, což je nejméně od roku 1986. Loni bylo uzavřeno o 800 000 sňatků méně než v roce 2021.

Odhaduje se, že čínská míra porodnosti, již nyní jedna z nejnižších na světě, klesla v roce 2022 na rekordní minimum 1,09, uvedla státní média. Čínské centrum pro výzkum populace a rozvoje, vládní instituce, uvedlo, že počet dětí na ženu v Číně je nejnižší ze všech zemí s více než 100 miliony obyvatel.

Vysoké náklady na péči o děti a nutnost ukončit kariéru odradily mnoho žen od toho, aby měly více dětí nebo vůbec nějaké. Po celé zemi je stále rozšířená genderová diskriminace a tradiční stereotypy o ženách pečujících o děti.

Nízká spotřebitelská důvěra a rostoucí obavy o zdraví čínské ekonomiky jsou také klíčovými faktory uváděnými mladými Číňany kvůli tomu, že se nechtějí sezdávat a mít děti.

Sledujte nás na sítích

Nissan: Všechny nové modely představené v Evropě budou plně elektrické

Společnost Nissan Motor Co v pondělí uvedla, že všechny její nové evropské modely budou plně elektrické a do roku 2030 plánuje prodávat na kontinentu pouze elektrická vozidla.

NEJNOVĚJŠÍ

Nissan: Všechny nové modely představené v Evropě budou plně elektrické

Společnost Nissan Motor Co v pondělí uvedla, že všechny její nové evropské modely budou plně elektrické a do roku 2030 plánuje prodávat na kontinentu pouze elektrická vozidla.