16.7 C
Czech
Pátek 29. září 2023

Belgie přezkoumává Apple iPhone 12 poté, co Francie zastavila prodej kvůli radiaci

Belgie ve čtvrtek uvedla, že přezkoumá potenciální zdravotní rizika spojená s iPhonem 12 společnosti Apple. Francie totiž nařídila zastavení prodeje kvůli porušení limitů pro vystavení elektromagnetické radiaci.

Díky AI může nyní každý být programátorem, říká šéf Nvidie

Umělá inteligence znamená, že každý se nyní může stát počítačovým programátorem. Vše, co potřebuje, je mluvit s počítačem. Řekl to v pondělí generální ředitel Nvidia Corp Jensen Huang, když oslavoval konec „digitální propasti“. Článek přinesla agentura Reuters či server CNBC.

Nvidia prudce vzrostla a stala se světově nejcennější polovodičovou společností kótovanou na burze jako hlavní dodavatel čipů a výpočetních systémů pro umělou inteligenci.

Společnost minulý týden předpověděla tržby za druhé čtvrtletí více než 50 % nad odhady Wall Street. Uvedla, že zvyšuje nabídku, aby uspokojila rostoucí poptávku po jejích čipech umělé inteligence, které se používají k napájení ChatGPT a mnoha podobných služeb.

Huang,se narodil na jihu Tchaj-wanu. Když byl ještě dítě jeho rodina emigrovala do Spojených států. Nyní v rozhovoru s tisíci lidmi na fóru Computex v Taipei řekl, že AI vede počítačovou revoluci.

„Není pochyb o tom, že jsme v nové počítačové éře,“ řekl v projevu a občas k radosti davu pronesl slova v mandarínštině či tchajwanštině. „V každé jednotlivé výpočetní éře jste mohli dělat různé věci, které dříve nebyly možné, a umělá inteligence se určitě kvalifikuje,“ dodal Huang.

„Programovací bariéra je neuvěřitelně nízká. Uzavřeli jsme digitální propast. Každý je teď programátor – stačí něco říct počítači,“ cituje Huanga agentura Reuters. „Rychlost pokroku, protože se tak snadno používá, je důvodem, proč tak rychle roste. To se dotkne doslova každého jednotlivého odvětví.“ Programátoři již nebudou muset psát řádky kódu, jen aby zobrazili obávané „selhání kompilace“ kvůli chybějícímu středníku.

Huang představil novinky Nvidie

Čipy od Nvidie pomohly společnostem, jako je Microsoft Corp, přidat do vyhledávačů, jako je Bing, funkce chatu podobné lidem. Huang předvedl, co umělá inteligence dokáže, včetně programu pro napsání krátké popové písně chválící Nvidii pomocí pouhých několika slov.

Odhalil několik nových aplikací, včetně partnerství s největší světovou reklamní skupinou WPP pro generativní obsah s podporou umělé inteligence pro digitální reklamu.

Na své první veřejné keynote od pandemie Huang podle serveru CNBC také představil novou superpočítačovou platformu AI s názvem DGX GH200, zaměřenou na vytváření generativních modelů AI. Generativní umělá inteligence je typ technologie umělé inteligence, která může produkovat různé typy obsahu, včetně textu, obrázků, zvuku a syntetických dat.

„Tento počítač se nestará o to, jak ho naprogramujete. Pokusí se pochopit, co tím myslíte, protože má neuvěřitelnou schopnost velkého jazykového modelu. A tak je programovací bariéra neuvěřitelně nízká,“ zdůraznil Huang.

Nvidia se snažila uspokojit poptávku po svých čipech AI, přičemž generální ředitel Tesly Elon Musk, který údajně buduje startup s umělou inteligencí, minulý týden řekl tazateli, že „dostat grafické procesorové jednotky (GPU) je podstatně obtížnější než sehnat drogy“.

Sledujte nás na sítích

Nissan: Všechny nové modely představené v Evropě budou plně elektrické

Společnost Nissan Motor Co v pondělí uvedla, že všechny její nové evropské modely budou plně elektrické a do roku 2030 plánuje prodávat na kontinentu pouze elektrická vozidla.

NEJNOVĚJŠÍ

Nissan: Všechny nové modely představené v Evropě budou plně elektrické

Společnost Nissan Motor Co v pondělí uvedla, že všechny její nové evropské modely budou plně elektrické a do roku 2030 plánuje prodávat na kontinentu pouze elektrická vozidla.

1 komentář

  1. To jsou strašné bláboly. Je třeba chápat, že pan CEO má jeden zásadní úkol, podporovat prodej karet NVidia. Všechno ostatní jsou jenom kecy vedoucí k tomu účelu.

Comments are closed.