Více
  19.9 C
  Czech
  Sobota, 13 srpna, 2022

  Elon Musk informoval zaměstnance Twitteru o možném propouštění

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Nejbohatší člověk světa Elon Musk se ve čtvrtek poprvé od dubna setkal formou videohovoru se zaměstnanci Twitteru. Zabýval se tématy, jako je práce na dálku, svoboda slova a mimozemský život. Také sdělil možné propouštění v závislosti na finanční situaci sociální sítě, napsal server BBC a Financial News.

  Miliardář Elon Musk se ve čtvrtek poprvé od dubnového oznámení převzetí Twitteru setkal prostřednictvím videohovoru s jeho zaměstnanci. Informovala o tom stanice BBC News na svém webu.

  Personálu oznámil možné propouštění, k němuž dojde v závislosti na finanční situaci společnosti. „Společnost se potřebuje uzdravit. Právě teď náklady převyšují výnosy,“ řekl Musk k zaměstnancům. „Každý, kdo je významný přispěvatel, se ničeho nemusí obávat,“ dodal.

  „Stále si nejsem jistý, zda si nemám začít balit kufry,“ postěžoval si jeden ze zaměstnanců Twitteru na sociální síti.

  Musk také neopomněl dodat, že upřednostňuje práci v kanceláři. Toho se přitom zaměstnanci Twitteru kvůli stávající volnější pracovní politice obávali.

  Twitter může pomoci civilizaci

  Aktuální informace o převzetí Twitteru Musk neuvedl. Nabídka zůstala na mrtvém bodě kvůli sporu ohledně statistik falešných účtů a jejich podílu mezi aktivními denními uživateli. Podle generálního ředitele společnosti Parag Agrawala se jedná o méně než pětiprocentní podíl, podle Muska více než dvacetiprocentní. Není však jasné, jak k takovému číslu došel.

  Podle informací na webu Financial News Musk rovněž zaměstnancům Twitteru sdělil, že hodlá dramaticky navýšit počet jeho aktivních uživatelů.

  Musk rovněž zmínil téma mimozemského života. Uvedl, že skutečné důkazy o mimozemských civilizacích neviděl. „Můžeme cestovat do jiných hvězdných systémů a zjistit, jestli tam jsou mimozemské civilizace?“ zeptal se podnikatel a dodal, že Twitter může pomoci „civilizaci a vědomí“.

  V témže dni skupina zaměstnanců firmy SpaceX zaslala vedení firmy interní dopis, v němž Muska označila za „častý zdroj rozptýlení a rozpaků“.

  Investor do kryptoměny Dogecoin Muska ve čtvrtek zažaloval za údajnou manipulaci s touto kryptoměnou za účelem zisku. Investor po Muskovi požaduje 258 miliard dolarů.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Reklama