25.2 C
Czech
Čtvrtek 28. září 2023

Belgie přezkoumává Apple iPhone 12 poté, co Francie zastavila prodej kvůli radiaci

Belgie ve čtvrtek uvedla, že přezkoumá potenciální zdravotní rizika spojená s iPhonem 12 společnosti Apple. Francie totiž nařídila zastavení prodeje kvůli porušení limitů pro vystavení elektromagnetické radiaci.

Ford propustí v Evropě během tří let téměř 4000 zaměstnanců

Americká automobilka Ford zruší v příštích třech letech téměř 4000 pracovních míst v celé Evropě, kvůli ekonomické situaci na evropském kontinentu se totiž potýká s vysokými náklady. Navíc plánuje restrukturalizaci v rámci kompletního přechodu na elektromobily do roku 2030. Propouštění proběhne na dobrovolné bázi. Informují o tom The Guardian a Express.

Americký výrobce automobilů Ford uvedl, že v Evropě zruší 3800 pracovních míst v oblasti vývoje a správy produktů. V Německu zruší 2300 pracovních míst, ve Spojném království 1300 a ve zbytku Evropy 200. Snížení pracovní síly chce docílit dobrovolnými rezignacemi.

The Guardian napsal, že do roku 2025 zruší Ford 2800 inženýrských pozic a zhruba tisícovku míst administrativních, marketingových, prodejních a distribučních oddělení po celé Evropě. Jako hlavní důvody uvádí vysoké náklady a restrukturalizaci v rámci zahájení výroby elektromobilů.

Automobilka si od tohoto kroku slibuje větší ziskovost a schopnost konkurence v Evropě. Díky tomuto propouštění vznikne dle jejího vyjádření štíhlejší a konkurenceschopnější nákladová struktura, která jí pomůže k na elektromobily zaměřenému katalogu.

Čistá elektrika do sedmi let

Konečným cílem Fordu je urychlit přechod ze spalovacích motorů na elektrická vozidla. Společnost by v rámci této snahy měla v Evropě zaměstnávat asi 3400 inženýrů využívajících klíčové technologie poskytované americkými protějšky, které přizpůsobí evropským zákazníkům.

„Tady v Evropě máme docela obtížnou ekonomickou situaci a výhled je nejistý,“ cituje Express předsedu britské dceřiné společnosti Ford of Britain Tima Slattera. „Vysoká inflace, vyšší úrokové sazby, pokračující válka na Ukrajině, náklady na energie a tak dále,“ jmenuje Slatter vnímané negativní vlivy.

On také potvrdil, že veškeré automobily, které Ford do roku 2030 v Evropě vyrobí, již budou všechny elektrické. A generální ředitel Ford Model v Evropě Martin Sander jej doplnil: „Jsou to obtížná rozhodnutí, která nejsou brána na lehkou váhu. Uvědomujeme si nejistotu, kterou to pro náš tým vytváří.“

Sledujte nás na sítích

Nissan: Všechny nové modely představené v Evropě budou plně elektrické

Společnost Nissan Motor Co v pondělí uvedla, že všechny její nové evropské modely budou plně elektrické a do roku 2030 plánuje prodávat na kontinentu pouze elektrická vozidla.

NEJNOVĚJŠÍ

Nissan: Všechny nové modely představené v Evropě budou plně elektrické

Společnost Nissan Motor Co v pondělí uvedla, že všechny její nové evropské modely budou plně elektrické a do roku 2030 plánuje prodávat na kontinentu pouze elektrická vozidla.