25.4 C
Czech
Úterý 18. června 2024

Kontroverze kolem zákazu spalovacích motorů po roce 2035 rozděluje Evropu a zvyšuje tlak na politiky

O budoucnosti automobilového průmyslu se vedou zvýšené debaty v souvislosti se schváleným zákazem prodeje nových aut se spalovacím motorem po roce 2035. Toto opatření vyvolává silné emoce a rozděluje veřejnost i politickou scénu napříč evropskými státy, včetně Německa.

Telefony Redmi Note 13: Teď si vybere každý a za skvělou cenu!

Už jste slyšeli o řadě Redmi Note 13? Xiaomi nedávno přišlo na trh s pěticí našlapaných mobilů, které rozhodně stojí za pozornost. Od nejvýkonnějšího Redmi Note 13 Pro+ 5G až po cenově dostupný základní model, si každý najde svého ideálního parťáka.

Ford propustí v Evropě během tří let téměř 4000 zaměstnanců

Americká automobilka Ford zruší v příštích třech letech téměř 4000 pracovních míst v celé Evropě, kvůli ekonomické situaci na evropském kontinentu se totiž potýká s vysokými náklady. Navíc plánuje restrukturalizaci v rámci kompletního přechodu na elektromobily do roku 2030. Propouštění proběhne na dobrovolné bázi. Informují o tom The Guardian a Express.

Americký výrobce automobilů Ford uvedl, že v Evropě zruší 3800 pracovních míst v oblasti vývoje a správy produktů. V Německu zruší 2300 pracovních míst, ve Spojném království 1300 a ve zbytku Evropy 200. Snížení pracovní síly chce docílit dobrovolnými rezignacemi.

The Guardian napsal, že do roku 2025 zruší Ford 2800 inženýrských pozic a zhruba tisícovku míst administrativních, marketingových, prodejních a distribučních oddělení po celé Evropě. Jako hlavní důvody uvádí vysoké náklady a restrukturalizaci v rámci zahájení výroby elektromobilů.

Automobilka si od tohoto kroku slibuje větší ziskovost a schopnost konkurence v Evropě. Díky tomuto propouštění vznikne dle jejího vyjádření štíhlejší a konkurenceschopnější nákladová struktura, která jí pomůže k na elektromobily zaměřenému katalogu.

Čistá elektrika do sedmi let

Konečným cílem Fordu je urychlit přechod ze spalovacích motorů na elektrická vozidla. Společnost by v rámci této snahy měla v Evropě zaměstnávat asi 3400 inženýrů využívajících klíčové technologie poskytované americkými protějšky, které přizpůsobí evropským zákazníkům.

„Tady v Evropě máme docela obtížnou ekonomickou situaci a výhled je nejistý,“ cituje Express předsedu britské dceřiné společnosti Ford of Britain Tima Slattera. „Vysoká inflace, vyšší úrokové sazby, pokračující válka na Ukrajině, náklady na energie a tak dále,“ jmenuje Slatter vnímané negativní vlivy.

On také potvrdil, že veškeré automobily, které Ford do roku 2030 v Evropě vyrobí, již budou všechny elektrické. A generální ředitel Ford Model v Evropě Martin Sander jej doplnil: „Jsou to obtížná rozhodnutí, která nejsou brána na lehkou váhu. Uvědomujeme si nejistotu, kterou to pro náš tým vytváří.“

Sledujte nás na sítích

Odměny zakladatele Tesly překonají rekordy v historii amerických firem

Zakladatel společnosti Tesla a miliardář Elon Musk obdrží bezprecedentně největší kompenzační balíček v historii amerických firem. Tato informace byla odhalena v nedávném podání pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzy.

NEJNOVĚJŠÍ

Odměny zakladatele Tesly překonají rekordy v historii amerických firem

Zakladatel společnosti Tesla a miliardář Elon Musk obdrží bezprecedentně největší kompenzační balíček v historii amerických firem. Tato informace byla odhalena v nedávném podání pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzy.