25.8 C
Czech
Pátek 29. září 2023

Nestlé vstupuje na trh brazilských luxusních cukrovinek

Společnost Nestlé kupuje většinový podíl v brazilském výrobci prémiové čokolády Grupo CRM. Švýcarská potravinářská skupina se snaží expandovat do luxusních cukrovinek.

Čína vyplácí odměnu, pokud je čerstvá nevěsta mladší 25 let

V čínském kraji zavedli nové opatření na podporu dřívějšího manželství. Vláda nabízí „peněžní odměnu“ pro páry, pokud je nevěsta ve věku 25 let nebo mladší.

Goldman Sachs propustí začátkem příštího roku tisíce lidí

Investiční bankovní gigant Goldman Sachs plánuje po novém roce velké propouštění, aby snížil provozní náklady. Zaměstnanci bank navíc mohou očekávat menší bonusy. Firma zrušila stovky pracovních mís už začátkem roku, přičemž oznámila obnovení každoročního propouštění lidí s nejnižší výkonností. Informovala o tom stanice BBC a agentura Reuters

Globální investiční bankovní společnost Goldman Sachs oznámila, že připravuje škrty, které mohou postihnout až 8 procent její celosvětové pracovní síly, napsal server BBC News. Podle televize by mělo jít tak o 4000 lidí.

Společnost odmítla tento krok na žádost agentury Reuters komentovat. Její generální ředitel David Solomon ovšem v posledních měsících opakovaně vyjadřoval obavy ohledně ekonomického výhledu. Tvrdil, že klienti jsou opatrní a že bude nutné snížit povozní náklady.

Příjmy v oblasti investičního bankovnictví letos vykázaly propad, ekonomická nejistota totiž tlumí kotace akcií. Společnosti Goldman Sachs klesly výnosy z prvních 9 letošních měsíců o 20 procent v porovnání s rokem minulým, kdy obchod naopak vzkvétal.

Utlumený obchodní boom na Wall Street kvůli vysokým úrokovým sazbám a rekordně rostoucí inflaci přiměl v posledních měsících snížit pracovní sílu také banky Morgan Stanley a Citigroup Inc.

Chvíli potrvá, než uvidíme výhody

Goldman Sachs zaměstnává zhruba 49 000 lidí po celém světě. Už začátkem roku firma zrušila stovky pracovních míst a oznámila obnovení každoročního propouštění nejméně výkonných zaměstnanců pozastavené během koronavirové pandemie.

Rovněž se očekává, že Goldman Sachs sníží zaměstnanecké bonusy. „Nadále vidíme v našich výdajích protivítr, zejména v blízké budoucnosti,“ přiznal Solomon minulý týden. „Zahájili jsme určité plány na zmírnění nákladů,“ řekl dále Solomon.

Nicméně přiznal, že bude trvat nějakou dobu, než společnost uvidí výhody tohoto kroku. „Nakonec zůstaneme mrštní a firmu budeme dimenzovat tak, aby odrážela nabízenou příležitost,“ vysvětlil šéf Goldman Sachs.

Společnost Goldman Sachs byla založena roku 1869 v New York City. Podniká v cenných papírech, investičním bankovnictví, řízení investic a dalších finančních službách. Firma v roce 2021 spravovala majetek v hodnotě 2,5 bilionu dolarů.

Sledujte nás na sítích

Nissan: Všechny nové modely představené v Evropě budou plně elektrické

Společnost Nissan Motor Co v pondělí uvedla, že všechny její nové evropské modely budou plně elektrické a do roku 2030 plánuje prodávat na kontinentu pouze elektrická vozidla.

NEJNOVĚJŠÍ

Nissan: Všechny nové modely představené v Evropě budou plně elektrické

Společnost Nissan Motor Co v pondělí uvedla, že všechny její nové evropské modely budou plně elektrické a do roku 2030 plánuje prodávat na kontinentu pouze elektrická vozidla.