15.2 C
Czech
Úterý 26. září 2023

Ryanair předpovídá silné léto po téměř rekordním ročním zisku

Ryanair dosáhl v roce do 31. března téměř rekordního celoročního zisku. Je opatrně optimistický, že robustní letní poptávka zajistí v příštích 12 měsících další mírný růst i přes zvýšené náklady na palivo.

Ekologické létání se prodraží, klesne poptávka po letenkách

Přechod na udržitelné letecké palivo prodraží kvůli vysokým nákladům na jeho výrobu letenky, což sníží poptávku po létání, uvedla skupina pro udržitelnost zastupující britský letecký průmysl. Spojené království chce dosáhnout nulových emisí v leteckém průmyslu do roku 2050.

Letecký dopravce EasyJet zaplní prázdná pracovní místa zájemci nad 45 let

Britský letecký dopravce EasyJet spustil nábor nových zaměstnanců ve věku 45 let a více na pozici palubního průvodčího. Ve Spojeném království je po brexitu a covidu-19 málo pracovní síly, EasyJet se proto snaží stejně jako další firmy vymyslet novou náborovou strategii. Informoval o tom deník The Guardian a agentura Reuters.

Britský letecký dopravce EasyJet spustil nábor nových zaměstnanců na pozici palubního průvodčího ve věku 45 let a více. Snaží se totiž nalákat potenciální zájemce uprostřed nedostatku pracovní síly ve Spojeném království.

Letecká společnost uvedla, že za poslední tři roky zaznamenala ve svých řadách nárůst personálu ve věku nejméně 45 let a 30procentní nárůst zaměstnanců ve vyšším věku než 60 let, píše The Guardian.

Nová náborová kampaň se zaměřuje na rodiče, jejichž děti už odešly z domova a osoby, které v pozdějším věku hledají nějakou výzvu.

Podle průzkumu EasyJet více než 78 procent dospělých ve Spojeném království nad 45 let tvrdí, že jakmile jejich děti odejdou z domova, hledají v životě nové výzvy. Celkem 58 z nich přiznalo největší nadšení z nové kariéry.

Dvojitý problém Británie

Ve Spojeném království stoupla nezaměstnanost na 3,6 procenta, což je 50leté minimu. Přesto se v zemi po brexitu a pandemii covidu-19 potýká trh práce s nedostatkem zájemců o práci.

Zatímco brexit znemožnil nábor nových zaměstnanců tím, že zájemci o práci z EU ztratili v zemi právo na zaměstnání, covid-19 zase vedl ke změnám pracovních sil na pracovištích v mnoha sektorech.

Nejvíce byl ovšem zasažen letecký průmysl. Letišť se během pandemie zmocnil kvůli nedostatku personálu chaos. Lety měly buď zpoždění, případně byly rušeny úplně. Tvořily se velké fortny a zavazadla byla v některých případech špatně umístěna.

Letecký průmysl však nebyl zasažen pouze ve Velké Británii. Reuters připomíná nedostatek odbavovačů zavazadel, ostrahy i leteckého personálu po celém světě.

K podobnému kroku jako EasyJet se odhodlal také prodejce v oblasti cyklistiky Halfords. Firma zahájila nábor techniků zaměřený na ženy v důchodu.

Sledujte nás na sítích

Belgie přezkoumává Apple iPhone 12 poté, co Francie zastavila prodej kvůli radiaci

Belgie ve čtvrtek uvedla, že přezkoumá potenciální zdravotní rizika spojená s iPhonem 12 společnosti Apple. Francie totiž nařídila zastavení prodeje kvůli porušení limitů pro vystavení elektromagnetické radiaci.

NEJNOVĚJŠÍ

Belgie přezkoumává Apple iPhone 12 poté, co Francie zastavila prodej kvůli radiaci

Belgie ve čtvrtek uvedla, že přezkoumá potenciální zdravotní rizika spojená s iPhonem 12 společnosti Apple. Francie totiž nařídila zastavení prodeje kvůli porušení limitů pro vystavení elektromagnetické radiaci.