25.8 C
Czech
Pátek 29. září 2023

Belgie přezkoumává Apple iPhone 12 poté, co Francie zastavila prodej kvůli radiaci

Belgie ve čtvrtek uvedla, že přezkoumá potenciální zdravotní rizika spojená s iPhonem 12 společnosti Apple. Francie totiž nařídila zastavení prodeje kvůli porušení limitů pro vystavení elektromagnetické radiaci.

Linda Yaccarino oficiálně nahradila Elona Muska na pozici šéfa Twitteru

Linda Yaccarino, nová šéfka sociální sítě Twitter, nastoupila do role dříve, než se očekávalo. Oficiálně tento týden nahradila Elona Muska. Informoval o tom server BBC či Business Insider.

Musk minulý měsíc jmenoval Lindu Yaccarino novou výkonnou ředitelkou Twitteru. Do své funkce nastoupila 5. června. To je o několik týdnů dříve, než původně Musk avizoval. Nejbohatší muž světa řekl, že zůstane zapojen do platformy jako výkonný předseda a technologický ředitel.

Linda Yaccarino, dříve šéfka reklamy v mediálním gigantu NBCUniversal, okamžitě aktualizovala svůj profil na LinkedIn o novou roli.

Musk v prosinci prohlásil, že odstoupí z funkce generálního ředitele Twitteru poté, co uživatelé hlasovali v anketě. Ještě v dubnu si dělal legraci, že pozici převzal jeho pes Shiba Inu. 11. května pak Musk tweetoval, že najal nového generálního ředitele, který nastoupí za šest týdnů, tedy kolem 22. června, uvádí server Business Insider.

Tento první tweet vyvolal vlnu spekulací a vtipů, když lidé přemýšleli, kdo bude tehdy anonymní generální ředitel, než Musk potvrdil, že to bude Yaccarino.

Řekl, že se „zaměří především na obchodní operace“, což naznačuje, že hlavním úkolem bývalého šéfa inzerce NBCUniversal je oživit vztahy Twitteru s inzerenty.

Společnost NBCUniversal přišla hned o dva vedoucí pracovníky

Yaccarino převezme kormidlo ve stejný den, kdy Twitter získal dalšího vedoucího pracovníka NBCUniversal Joea Benarrocha.

„Těším se, že své zkušenosti přenesu na Twitter a na spolupráci s celým týmem na společném budování Twitteru 2.0,“ uvedl na sociální síti. Yaccarino zase tweetovala: „Vítejte v hejnu @benarroch_joe! Od jednoho ptáka k druhému.“

Ve svém posledním zaměstnání byl pan Benarroch výkonným viceprezidentem pro komunikaci, reklamu a partnerství ve společnosti NBCUniversal. Dříve ve své kariéře pracoval v gigantu sociálních sítí Facebook.

Kontroverze s moderací obsahu

Koncem minulého týdne se objevily zprávy, že druhý šéf důvěry a bezpečnosti Twitteru pod vedením majitele Elona Muska rezignoval. Ella Irwin nastoupila do funkce, když předchozí šéf Yoel Roth odešel v listopadu 2022. To bylo měsíc poté, co Musk převzal společnost.

Vedoucí oddělení důvěry a bezpečnosti má za úkol moderovat obsah, což je téma, které se dostalo do centra pozornosti od převzetí firmy Muskem. Důvod rezignace Irwin není jasný. Stalo se to však den poté, co Musk veřejně kritizoval rozhodnutí o moderování obsahu učiněné na Twitteru, uvádí server BBC.

Od koupě Twitteru za 44 miliard dolarů byl Musk pod tlakem, aby našel někoho jiného, kdo by vedl firmu a zaměřil svou pozornost na své další obory podnikání. Mezi ně patří výroba elektromobilů Tesla a raketová společnost SpaceX.

Sledujte nás na sítích

Nissan: Všechny nové modely představené v Evropě budou plně elektrické

Společnost Nissan Motor Co v pondělí uvedla, že všechny její nové evropské modely budou plně elektrické a do roku 2030 plánuje prodávat na kontinentu pouze elektrická vozidla.

NEJNOVĚJŠÍ

Nissan: Všechny nové modely představené v Evropě budou plně elektrické

Společnost Nissan Motor Co v pondělí uvedla, že všechny její nové evropské modely budou plně elektrické a do roku 2030 plánuje prodávat na kontinentu pouze elektrická vozidla.