21.9 C
Czech
Čtvrtek 25. července 2024

Musk dal zaměstnancům Twitteru na výběr mezi tvrdou dřinou a výpovědí

Elon Musk dal podle BBC News zaměstnancům Twitteru na výběr mezi extrémně tvrdou prací a ukončením pracovního poměru. V případě podání výpovědi dostanou tříměsíční odstupné. Informoval je o tom interním emailem, jehož viděl The Guardian.  

Elon Musk dal zaměstnancům Twitteru ultimátum. Sdělil jim, že se buď zavážou k dlouhým hodinám práce s vysokou intenzitou, jinak dostanou výpověď a tříměsíční odstupné, píše server BBC News s odkazem na deník Washington Post.

Pracovníci Twitteru mají čas k rozhodnutí do čtvrtka. Každý, kdo chce u společnosti zůstat, musí kliknout na odkaz ANO v emailu. Televize BBC kontaktovala Twitter s žádostí o vyjádření, zatím však bez odpovědi.

V emailu zaslaném zaměstnancům, jehož viděl deník The Guardian, Musk své kroky vysvětluje tím, že „Twitter bude muset být extrémně tvrdý,“ aby uspěl.

„Bude to znamenat práci na dlouhé hodiny s vysokou intenzitou,“ napsal Musk. „Pouze výjimečný výkon bude představovat složení zkoušky,“ stojí dále v emailu. „Ať už se rozhodnete jakkoli, děkuji vám za vaše úsilí, aby byl Twitter úspěšný.“

Ale co pracovní smlouva?

Musk ihned po převzetí firmy propustil polovinu zaměstnanců a té zbývající polovině zrušil možnost pracovat z domova. Sám podle očitých svědků spí v kanceláři na podlaze.

Twitter podle něj ztrácel každý den 4 miliony dolarů, proto se uchýlil k těmto škrtům. Z toho Musk viní „aktivistické skupiny tlačící na inzerenty“.

Investorka v oblasti technologií Sarah Kunst ale říká, že Twitter ve skutečnosti čelí problémům kvůli dluhům, které způsobilo převzetí společnosti Muskem. Jeho zásah do chodu sociální platformy navíc přiměl řadu inzerentů k pozastavení investic.  

„Nyní se snaží způsobit bolest a nejistotu svým zaměstnancům,“ řekla Kunst a dodala, že existuje otazník nad vymahatelností Muskova emailu, v němž píše, že každý musí trávit v kanceláři minimálně 40 hodin týdně. „Opravdu můžete poslat svým zaměstnancům, kteří pro vás již pracují, email, a jednostranně změnit jejich pracovní smlouvu? To se teprve uvidí,“ uvedla Kunst.  

Technologický novinář BBC James Clayton zkritizoval ve své analýze Muska za to, že si o sobě rád myslí, jak je „hardcore“ a svou pracovní filozofii pak přenáší i na své zaměstnance. Ve společnosti chce podle něj mít jen úzkou skupinku opravdových talentů a skutečných věřících ve vizi Twitteru.

Jeho pokyny zaměstnancům Twitteru se podle Claytona často jeví autokraticky, přičemž svým arogantním přístupem riskuje ztrátu špičkových zaměstnanců. Navíc existuje možnost, že personál Twitteru příjme odstupné hromadně. Otázkou je, jakou budoucnost by pak nejrozšířenější sociální síť měla.

Sledujte nás na sítích

Čtvrtletní zisk společnosti Ryanair klesl téměř o polovinu, ceny letenek se snížily

Oblíbená nízkonákladová letecká společnost Ryanair zaznamenala 46procentní pokles čtvrtletního zisku po zdanění, což vedlo k poklesu jejích akcií. Letecká společnost to přičítá nižšímu než očekávanému cenovému rozpětí letenek a načasování velikonoční sezóny.

NEJNOVĚJŠÍ

Čtvrtletní zisk společnosti Ryanair klesl téměř o polovinu, ceny letenek se snížily

Oblíbená nízkonákladová letecká společnost Ryanair zaznamenala 46procentní pokles čtvrtletního zisku po zdanění, což vedlo k poklesu jejích akcií. Letecká společnost to přičítá nižšímu než očekávanému cenovému rozpětí letenek a načasování velikonoční sezóny.