21.9 C
Czech
Čtvrtek 25. července 2024

CNN oznamuje rozsáhlou reorganizaci a snížení počtu zaměstnanců v souvislosti s digitální expanzí

CNN odhalila plány na významnou restrukturalizaci, která má posílit její digitální přítomnost a zároveň ovlivnit přibližně 100 pracovních míst. Tento krok je součástí širší strategie digitální transformace, kterou nastínil generální ředitel Mark Thompson. Cílem změn je zefektivnit provoz a vytvořit nové příležitosti k růstu a zároveň zdůraznit význam jednotného zpravodajství.

Přivítejte léto se Xiaomi a ušetřete při nákupu špičkových technologií!

Léto je tady a s ním přichází i tradiční slevová akce od Xiaomi! Užijte si léto naplno s těmi nejlepšími produkty, které vám zpříjemní horké letní dny. Do 28. července 2024, či do vyprodání zásob, máte jedinečnou příležitost pořídit si špičkové výrobky Xiaomi za fantastické ceny. Ať už hledáte nový mobil, chytré hodinky, sluchátka, bezpečnostní kamery nebo třeba elektrickou koloběžku, Xiaomi má nabídky, které by vám neměly uniknout.

Portugalsko od konce měsíce začne udělovat očekávaná víza pro digitální nomády

Portugalsko nedávno zveřejnilo požadavky na své vysoce očekávané „vízum digitálního nomáda“. To umožňuje zahraničním pracovníkům s čtyřnásobkem minimální portugalské mzdy žít a pracovat v této stále mezi digitálními nomády populárnější evropské zemi. Informoval o tom server Business Insider a stanice CNBC.

Portugalsko je u digitálních nomádů v posledních letech nesmírně populární. Hlavními důvody jsou nízké životní náklady, přívětivé počasí, krásné prostředí s městy, plážemi i horami, mnoho co-workingových prostor, spojení s velkými evropskými městy, bezpečnost pro digitální nomády a plynulá angličtina.

Stát nedávno podle Business Insider zveřejnil požadavky na své vysoce očekávané vízum pro digitální nomády. Ti budou moci portugalské úřady od 30. října žádat buď o dočasné vízum, s nímž mohou v zemi setrvat jeden rok, nebo o povolení k pobytu. Díky němu budou moci v zemi zůstat až pět let.

Žádost o udělení víza lze podat u portugalského konzulátu v domovské zemi žadatele či u portugalské imigrační agentury Serviço de Estrangeiros e Fronteiras.

Žadatel musí předložit potvrzení o příjmu za poslední tři měsíce, doklady o trvalém pobytu a pracovní smlouvu či doklad o samostatně výdělečné činnosti.

Lidé, kteří chtějí požádat o tohle vízum, však musejí mít oproti minimální mzdě v Portugalsku čtyřnásobný příjem. Podle CNBC zhruba 3 288 eur.

Portugalsko další Kalifornií

Další výhodou tohoto programu je, že příjemci mohou cestovat bez víz přes Schengenské prostory zahrnující 26 členských států Evropské unie. Zde se mohou cestující volně pohybovat přes hranice bez hraničních kontrol.

Portugalsko zažívá příliv zahraničních rezidentů již od dob pandemie covidu-19. Mnozí z nich využili vízum D7 neboli vízum s pasivním příjmem. K jeho získaní přitom stačí vydělávat ročně 7200 euro. Člověk s vízem D7 však musí mít příjem z pasivních investičních toků, jako jsou nemovitosti nebo vlastní kapitál ve společnosti. V zemi přitom musel takový žadatel povinně zůstat každý rok alespoň pár měsíců.

Vedoucí partner ze společnosti Latitude Residency & Citizenship Ezzedeen Soleiman již v květnu řekl, že Portugalsko je velmi žádané u bohatých amerických investorů. „Portugalsko je další Kalifornie,“ řekl Soleiman.  

Útočiště pro digitální nomády nabízí také Řecko, Chorvatsko, Island a chystá se na to také Španělsko.

Sledujte nás na sítích

Čtvrtletní zisk společnosti Ryanair klesl téměř o polovinu, ceny letenek se snížily

Oblíbená nízkonákladová letecká společnost Ryanair zaznamenala 46procentní pokles čtvrtletního zisku po zdanění, což vedlo k poklesu jejích akcií. Letecká společnost to přičítá nižšímu než očekávanému cenovému rozpětí letenek a načasování velikonoční sezóny.

NEJNOVĚJŠÍ

Čtvrtletní zisk společnosti Ryanair klesl téměř o polovinu, ceny letenek se snížily

Oblíbená nízkonákladová letecká společnost Ryanair zaznamenala 46procentní pokles čtvrtletního zisku po zdanění, což vedlo k poklesu jejích akcií. Letecká společnost to přičítá nižšímu než očekávanému cenovému rozpětí letenek a načasování velikonoční sezóny.