18.7 C
Czech
Středa 19. června 2024

Neodolatelné slevy až 5 250 Kč: Xiaomi zlevňuje mobily, vysavače i koloběžky

Od smartphonů až po domácí pomocníky, Xiaomi zlevňuje všechno. Xiaomi Fan Festival přináší slevy na vlajkovou loď Xiaomi 14 Ultra i na nejlevnější modely Redmi. Výhodně pořídíte robotické vysavače, tablety, chytré hodinky i populární fritézu Air Fryer. Ušetříte až 5 250 Kč.

Šéf OpenAI dostal padáka. Najme ho Microsoft

„Sam Altman se připojuje k Microsoftu,“ oznámil technický gigant. Ukončil tak spekulace, že by se mohl vrátit do OpenAI pouhých 48 hodin po jeho chaotickém propuštění. Informovaly o tom servery BBC, France24 a další.

Generální ředitel Microsoftu Satya Nadella napsal na platformu X, dříve Twitter, že pan Altman se připojí k Microsoftu, aby vedl „nový pokročilý výzkumný tým AI“ spolu se spoluzakladatelem OpenAI Gregem Brockmanem a dalšími kolegy.

Novým dočasným šéfem OpenAI se mezitím stane bývalý generální ředitel Twitche Emmett Shear, informoval server BBC.

Sam Altman (38) pomohl založit firmu OpenAI, známou díky vytvoření oblíbeného robota ChatGPT. Stal se tak jednou z nejvlivnějších postav v rychle rostoucím prostoru generativní umělé inteligence (AI).

Šok v Silicon Valley

Když ho správní rada v pátek odvolala s prohlášením, že v něj ztratila důvěru, vyvolalo to šok v celém odvětví a spustilo chaotickou sérii událostí.

Řada šéfů ze Silicon Valley nabídla podporu, včetně bývalého generálního ředitele Google Erica Schmidta. Ten Altmana nazval „svým hrdinou“. Bouřili se i investoři, což vyvolalo spekulace, že Altman by mohl být dokonce znovu dosazen.

Místo toho však vstupuje do společnosti Microsoft, která do výrobce ChatGPT investovala miliardy.

OpenAI si také stála za svým rozhodnutím v memorandu zaslaném zaměstnancům v neděli večer, kde se uvádí, že „Samovo chování a nedostatek transparentnosti… podkopávaly schopnost představenstva efektivně dohlížet na společnost,“ uvedl server France24.

Trapný cirkus

Zprávy z tohoto víkendu naznačovaly, že propuštění Altmana rozzlobilo současné i bývalé zaměstnance. Obávají se, že by to mohlo ovlivnit nadcházející prodej akcií za 86 miliard dolarů.

Řada lidí, včetně vysokých manažerů, zveřejnila na X stejnou zprávu, která zní: „OpenAI není nic bez svých lidí.“

Dan Ives z investiční společnosti Wedbush Securities se ke kauze vyjádřil následovně: „Ostudné cirkusové představení o víkendu na OpenAI nakonec převzali dospělí v místnosti.“

Nový šéf OpenAI Emmett Shear je bývalý šéf a spoluzakladatel služby pro streamování videa Twitch. Ve zprávě pro zaměstnance OpenAI se uvádí, že má „jedinečnou kombinaci dovedností, odborných znalostí a vztahů, které poženou OpenAI vpřed“. Přesné důvody pro odvolání pana Altmana správní radou zůstávají nejasné.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ