26.3 C
Czech
Čtvrtek 28. září 2023

Nestlé vstupuje na trh brazilských luxusních cukrovinek

Společnost Nestlé kupuje většinový podíl v brazilském výrobci prémiové čokolády Grupo CRM. Švýcarská potravinářská skupina se snaží expandovat do luxusních cukrovinek.

Čína vyplácí odměnu, pokud je čerstvá nevěsta mladší 25 let

V čínském kraji zavedli nové opatření na podporu dřívějšího manželství. Vláda nabízí „peněžní odměnu“ pro páry, pokud je nevěsta ve věku 25 let nebo mladší.

Turecko a SAE za Erdoganovy návštěvy v emirátech podepsaly 13 dohod o spolupráci

Turecko a Spojené arabské emiráty podepsaly 13 dohod o vzájemné spolupráci týkající se mnoha odvětví včetně bezpečnosti. Oznámila to turecká agentura Anadolu, která informuje o zahájené cestě tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana v SAE.

Prezident včera dorazil do Abú Zabí na oficiální návštěvu poprvé od roku 2013. Většina sdělovacích prostředků cestu označuje za důkaz zlepšujících se vztahů obou zemí, které se nyní zaměřují na ekonomickou spolupráci.

Podle Anadolu se podepsané dohody týkají obrany, obchodu, klimatických změn i průmyslu. Agentura napsala, že obě strany hodlají začít vyjednávání o obchodní a ekonomické dohodě.

Prezidenta přivítal korunní princ emirátu Abú Zabí Muhammad bin Zajd Nahaján, který Ankaru navštívil loni v listopadu a podepsal tam investiční dohody za miliardy dolarů.

Chceme touto návštěvou rozvíjet obrat ve vztazích se SAE a navázat vztahy na úrovni, jakou si zaslouží. Dialog a spolupráce mezi Tureckem a Spojenými arabskými emiráty je významná pro stabilitu a mír celého regionu,“ sdělil Erdogan před odletem z Istanbulu.

Jak uvádí agentura Reuters, Turecko a SAE se rozešly v podpoře aktérů takzvaného arabského jara – v Libyi země stály za opačnými stranami občanské války a spory se pak šířily i do dalších oblastí Blízkého východu.

Současné zlepšení diplomaté dávají do souvislosti s ekonomickými potížemi Turecka a smířlivější zahraniční politikou SAE, která začíná klást důraz na ekonomiku.

Sledujte nás na sítích

Nissan: Všechny nové modely představené v Evropě budou plně elektrické

Společnost Nissan Motor Co v pondělí uvedla, že všechny její nové evropské modely budou plně elektrické a do roku 2030 plánuje prodávat na kontinentu pouze elektrická vozidla.

NEJNOVĚJŠÍ

Nissan: Všechny nové modely představené v Evropě budou plně elektrické

Společnost Nissan Motor Co v pondělí uvedla, že všechny její nové evropské modely budou plně elektrické a do roku 2030 plánuje prodávat na kontinentu pouze elektrická vozidla.