Více
  19.9 C
  Czech
  Neděle, 14 srpna, 2022

  Airbnb odchází z Číny. Lockdowny turismu nepřejí

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Společnost zprostředkovávající ubytování pro turisty po celém světě Airbnb se stahuje z čínského trhu. Jako důvod firma uvádí komplikace spojené s uzamčením čínských měst kvůli pandemii covid-19. Airbnb se nejspíše naopak zaměří na čínské turisty cestující do zahraničních destinací, uvádí stanice BBC News a deník The Guardian. 

  Online platforma Airbnb nabízející pronájem v domech, bytech a chatách a zážitkové programy dočasně odchází z Číny, informuje server BBC. Do léta z webových stránek odstraní všechny nabídky na pronájem ubytování a další služby v Číně. 

  Společnost své podnikání v Číně založila v roce 2016. Od té doby si tam zarezervovalo pobyt přes „online půjčovnu domů“ asi 25 milionů hostů. 

  Airbnb přestane své služby nabízet k 30. červenci, a to z důvodu tvrdých opatřeních v Číně, která razí politiku „nulového covidu” a zavádí jedny z nejpřísnějších opatřeních na světě. 

  Deník The Guardian připomíná, že Čína nezvládla pandemii nakažlivější varianty koronaviru omikron. Města Peking a Šanghaj čínské úřady neprodyšně izolovaly a zavedly v nich přísná lokální omezení, což vedlo k zastavení ekonomiky, průmyslu a rozbití dodavatelských řetězců. Současně čínská pandemická politika přerušila proudění turistů do země. 

  Komplikace už před pandemií 

  Nejmenovaný zdroj obeznámený se situací podle BBC uvedl, že provozování pronájmu pro turisty v Číně bylo pro společnost Airbnb komplikované a nákladné ještě před pandemií covid-19. Údaje o hostech firma například posílala čínským úřadům v souladu s místními zákony a předpisy. 

  Rovněž služba čelila silné konkurenci na poli domácích hráčů na trhu v pronájmu pro turisty. V rámci snahy o expanzi v Číně si v roce 2017 pouze pro tamní trh změnila jméno na Aibiying. Ubytování turistů v zemi však v posledních letech tvořilo pouze 1 procento z celkových příjmů Airbnb

  Společnost se nyní pravděpodobně zaměří na čínské turisty cestující do zahraničí. Příliv čínských turistů do ciziny se v posledních deseti letech ztrojnásobil. V roce 2019 podnikli Číňané podle Světové turistické organizace OSN 155 milionů cest. 

  Rozhodnutí Airbnb tak nejspíše nevyvodí výraznější tržní ztráty.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Reklama