21.1 C
Czech
Úterý 18. června 2024

Evropská centrální banka snížila úrokové sazby, poprvé za posledních 5 let

Evropská centrální banka (ECB) provedla dlouho očekávané snížení úrokových sazeb a vzdálila se tak od rekordní úrovně. Navzdory výraznému poklesu celkové inflace však banka nenaznačila, že by bylo na obzoru další snižování.

Citibank v příštích měsících zavře zbývající pobočky v Rusku

Společnost Citigroup provozující bankovnictví zavře podle BBC News své zbývající pobočky v Rusku. Pro svůj podnik v zemi se snaží najít kupce, avšak neúspěšně. Firma svůj odchod z Ruska oznámila po masovém exodu západních společností nesouhlasících s ruskou agresí vůči Ukrajině. Uzavření podniku v Rusku se dotkne 2300 zaměstnanců, píše deník The New York Times.

Bankovní instituce Citibank, která je součástí finanční skupiny Citigroup, zavře své zbývající pobočky v Rusku. Bankovní společnost se sídlem v New Yorku své plány na odchod z ruského trhu oznámila již v dubnu, připomíná stanice BBC na svém webu.

Deník The New York Times uvedl, že rozhodnutí Citigroup se týká 15 poboček a 2300 zaměstnanců v Rusku. Ti mají být buď přesunuti či propuštěni. Citibank měla v oblasti bankovnictví z amerických bank v Rusku největší zastoupení.

„Během posledních několika měsíců jsme prozkoumali několik strategických možností, jak tyto podniky prodat,“ řekl výkonný ředitel Citibank Titi Cole. Společnost má totiž problém najít vhodného kupce pro svůj podnik v zemi.

Mluvčí Citibank BBC sdělil, že spotřebitelský místní byznys společnost ukončí, avšak nadále hodlá v Rusku podporovat nadnárodní institucionální klienty. „Zejména ty, kteří procházejí likvidací svých vlastních operací v zemi,“ řekl.

Bojkot ruského trhu a bankovnictví

Bankovní společnost očekává, že jí odchod z ruského trhu v příštích osmi měsících bude stát asi 170 milionů dolarů.

Firma uvedla, že stažení z ruského trhu započne během několika příštích měsíců. Mezitím však bude pokračovat v prodeji „určitých ruských spotřebitelských bankovních portfolií, aby snížila svou expozici v zemi. Koncem června činila zbývající expozice Citibank v Rusku 8,4 miliardy dolarů.

Citibank se nyní připojila k masovému exodu západních a amerických společností, které Rusko od začátku války na Ukrajině opustily z morálních důvodů či kvůli západním sankcím, které jim v zemi znemožnily působit.

V únoru Spojené státy zakázaly Američanům i firmám transakce s ruskou centrální bankou, ministerstvem financí a investičním fondem.

Centrální banka ruské federace uvedla, že tento krok ovlivní depozitní účty zákazníků, investice, půjčky a kreditní a debatní karty.

Sledujte nás na sítích

Odměny zakladatele Tesly překonají rekordy v historii amerických firem

Zakladatel společnosti Tesla a miliardář Elon Musk obdrží bezprecedentně největší kompenzační balíček v historii amerických firem. Tato informace byla odhalena v nedávném podání pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzy.

NEJNOVĚJŠÍ

Odměny zakladatele Tesly překonají rekordy v historii amerických firem

Zakladatel společnosti Tesla a miliardář Elon Musk obdrží bezprecedentně největší kompenzační balíček v historii amerických firem. Tato informace byla odhalena v nedávném podání pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzy.