21.9 C
Czech
Čtvrtek 25. července 2024

Trump vystoupí na konferenci o bitcoinu navzdory pokusu o atentát

Bývalý prezident Donald Trump potvrdil svou účast jako hlavní řečník na nadcházející bitcoinové konferenci v Nashvillu, a to i po nedávném pokusu o atentát na jeho osobu. Akce pořádaná společností BTC Inc. má přilákat přibližně 20 000 účastníků a vystoupí na ní různé významné osobnosti z kryptoměnové i politické sféry.

Bitcoin poprvé od listopadu 2021 vyskočil nad 60 000 dolarů

Bitcoin ve středu poprvé za více než dva roky dosáhl 60 000 dolarů, protože příliv kapitálu do nových amerických spotových produktů obchodovaných na burze bitcoinů podpořil únorovou 42% cenovou rally.

Bitcoin naposledy vzrostl o 6 procent na 60 131 USD, což je jeho nejvyšší hodnota od listopadu 2021, uvádí agentura Reuters. Tehdy dosáhl rekordu těsně pod 70 000 USD. Bitcoin také směřoval k největšímu týdennímu zisku za poslední rok, od 21. února vzrostl o 18,5 procenta.

Obchodníci se do bitcoinu vrhli před blížícím se halvingem, procesem, který má zpomalit uvolňování kryptoměny. Halving, událost nařízená v kódu bitcoinu, snižuje odměnu za těžbu bitcoinu na polovinu, aby se omezila nabídka.

Další halving se očekává v dubnu, i když Ryan Rasmussen, analytik společnosti Bitwise Asset Management, podle CNBC upozornil, že díky ETF poptávka po bitcoinech již nyní značně převyšuje nabídku.

Kromě toho vyhlídka na to, že Federální rezervní systém letos přinese sérii snížení sazeb, podpořila chuť investorů na aktiva s vyšším výnosem nebo volatilnější aktiva.

Bitcoin je hnán podporou konzistentního přílivu do nových spotových ETF a výhledem na dubnovou událost halvingu a červnové snížení úrokových sazeb Fedu,“ uvedl Ben Laidler, stratég pro globální trhy v maloobchodní investiční platformě eToro.

Zájem o ETF

Podle kryptografické platformy CoinGecko hodnota všech bitcoinů v oběhu tento měsíc poprvé za dva roky překročila 2 biliony dolarů, zatímco cena samotného tokenu se za pouhé čtyři měsíce zdvojnásobila.

Větší bitcoinové burzovně obchodované fondy (ETF) zaznamenaly tento týden určitý nárůst zájmu. Tři nejoblíbenější, které provozují společnosti Grayscale, Fidelity a BlackRock, zaznamenaly prudký nárůst objemů obchodů.

V pondělí a v úterý změnilo majitele přibližně 110 milionů akcií těchto tří největších společností. To je podle údajů LSEG přibližně 51 procent z 215 milionů zobchodovaných akcií nejhodnotnějších společností na trhu: Apple, Microsoft a Nvidia.

Před třemi týdny se tento podíl blížil 15 procentům.

„V podstatě vidíme efekt ETF s předstihem. Příliv do nich se minulý týden rychle zintenzivnil a udržel se, což podle nás odráží to, že poradci začali velmi rychle prodávat ETF klientům,“ řekl Joseph Edwards, vedoucí výzkumu ve společnosti Enigma Securities.

Údaje LSEG ukázaly, že toky do 10 největších spotových bitcoinových ETF přinesly jen v úterý 420 milionů dolarů, což je nejvíce za téměř dva týdny.

Sledujte nás na sítích

Čtvrtletní zisk společnosti Ryanair klesl téměř o polovinu, ceny letenek se snížily

Oblíbená nízkonákladová letecká společnost Ryanair zaznamenala 46procentní pokles čtvrtletního zisku po zdanění, což vedlo k poklesu jejích akcií. Letecká společnost to přičítá nižšímu než očekávanému cenovému rozpětí letenek a načasování velikonoční sezóny.

NEJNOVĚJŠÍ

Čtvrtletní zisk společnosti Ryanair klesl téměř o polovinu, ceny letenek se snížily

Oblíbená nízkonákladová letecká společnost Ryanair zaznamenala 46procentní pokles čtvrtletního zisku po zdanění, což vedlo k poklesu jejích akcií. Letecká společnost to přičítá nižšímu než očekávanému cenovému rozpětí letenek a načasování velikonoční sezóny.