25.8 C
Czech
Pátek 29. září 2023

Nestlé vstupuje na trh brazilských luxusních cukrovinek

Společnost Nestlé kupuje většinový podíl v brazilském výrobci prémiové čokolády Grupo CRM. Švýcarská potravinářská skupina se snaží expandovat do luxusních cukrovinek.

Čína vyplácí odměnu, pokud je čerstvá nevěsta mladší 25 let

V čínském kraji zavedli nové opatření na podporu dřívějšího manželství. Vláda nabízí „peněžní odměnu“ pro páry, pokud je nevěsta ve věku 25 let nebo mladší.

Dodavatel Apple Foxconn získal zakázku na AirPods. Plánuje otevřít továrnu v Indii za 200 milionů dolarů

Tchajwanský smluvní výrobce Foxconn získal zakázku na výrobu AirPods pro Apple. Plánuje postavit továrnu v Indii na výrobu bezdrátových sluchátek. Informovala o tom agentura Reuters či server Business Today.

Díky dohodě se Foxconn, největší světový smluvní výrobce elektroniky a montér přibližně 70 % všech iPhonů, stane poprvé dodavatelem AirPods. Zakázka podtrhuje snahu klíčového dodavatele Apple o další diverzifikaci výroby mimo Čínu. AirPods v současné době vyrábí řada čínských dodavatelů.

Zdroj agentury Reuters uvedl, že Foxconn investuje více než 200 milionů dolarů do nové továrny na AirPod v jihoindickém státě Telangana. Osoba, která požádala o anonymitu, protože záležitost ještě není veřejná, uvedla, že představitelé Foxconnu interně diskutovali měsíce o tom, zda zakázku přijmout. Důvodem jsou relativně nižší ziskové marže při výrobě zařízení. Ale nakonec se společnost rozhodla pokračovat v dohodě s cílem „posílit spolupráci“ se společností Apple.

„Tímto způsobem je pravděpodobnější, že získáme objednávky na jejich nové produkty,“ uvedl zdroj. Rozhodnutí o zřízení výroby v Indii si podle zdroje vyžádal Apple.

Akcie společnosti vyskočily

Foxconn soupeří s tchajwanskými rivaly, jako jsou Wistron Corp a Pegatron Corp, o získání více zakázek od Applu, nejhodnotnější společnosti světa. Dceřiná společnost Foxconn Interconnect Technology plánuje zahájit výstavbu výrobního závodu v Telanganě ve druhé polovině tohoto roku. Výrobu chce zahájit nejdříve na konci roku 2024. Podle serveru Business Today se očekává, že vytvoří více než 1 milion pracovních míst.

Akcie v jednotce Foxconn vyskočily téměř o 9 % poté, co tuto zprávu poprvé oznámila agentura Reuters, čímž zvrátily dřívější ztrátu 2,2 %. Akcie v samotném Foxconnu vzrostly o 0,5 %, zatímco benchmark Taipei klesl o 1,1 %.

Přesun mimo Čínu

Apple a jeho klíčoví dodavatelé přesouvají výrobu z Číny, kde přísná omezení kvůli pandemii covid-19 loni narušila provoz největší továrny na iPhone společnosti Foxconn. Snaží se také vyhnout potenciálnímu zásahu do podnikání z rostoucích čínsko-amerických obchodních konfliktů.

Foxconn ve středu uvedl, že zvýší investice mimo Čínu, aby uspokojil poptávku zákazníků a snížil svou závislost při výrobě na Číně. Bezprostředně není jasné, zda bude mít výrobní plán Foxconnu dopad na současné dodavatele AirPods, včetně Luxshare Precision Industry. Goertek Inc, další dodavatel, v listopadu uvedl, že ho zámořský klient požádal, aby pozastavil montážní práce pro chytrý akustický produkt, který analytici v té době identifikovali jako AirPods Pro 2.

Sledujte nás na sítích

Nissan: Všechny nové modely představené v Evropě budou plně elektrické

Společnost Nissan Motor Co v pondělí uvedla, že všechny její nové evropské modely budou plně elektrické a do roku 2030 plánuje prodávat na kontinentu pouze elektrická vozidla.

NEJNOVĚJŠÍ

Nissan: Všechny nové modely představené v Evropě budou plně elektrické

Společnost Nissan Motor Co v pondělí uvedla, že všechny její nové evropské modely budou plně elektrické a do roku 2030 plánuje prodávat na kontinentu pouze elektrická vozidla.