17.4 C
Czech
Úterý 26. září 2023

Burger King čelí žalobě kvůli velikosti Whoppera

Americký soudce rozhodl, že Burger King musí čelit žalobě, která tvrdí, že jeho burger Whopper vypadá na jídelním lístku větší, než ve skutečnosti je.

V USA hrozí třem čínským komunikačním firmám ztráta licence. Komise je viní ze špionáže

Americká Federální komunikační komise požádala loni na jaře tři čínské firmy operující v USA, aby vyvrátily rostoucí podezření ze špionáže. Ve středu však vyvolala hlasování o zrušení jejich licencí. Podle komise totiž prozatím dostatečně neprokázaly, že nejsou na čínskou vládu napojeny. Uvedla to agentura Reuters. Společnostem tak nyní hrozí zákaz podnikání ve Spojených státech amerických.

Dotyčné komunikační společnosti operují na americkém trhu téměř dvě dekády, podezření na jejich činnost se ale objevilo až v posledních letech. Zároveň totiž vzrostlo ekonomické napětí mezi Čínou a USA, a to především v oblasti technologií. Záměr komise zrušit firmám licence současně značí směr zahraniční politiky prezidenta Bidena vůči Číně. Po prvotních nejistých signálech nejspíš bude pokračovat v krocích svého předchůdce Donalda Trumpa. Ten například uvalil na několik čínských produktů vysoká cla.

Firmy China Unicom Americas, Pacific Networks a ComNet podle Federální komunikační komise (FKK) totiž selhaly ve vyvrácení podezření z napojení na čínskou vládu. Proto o jejich licencích ve středu komisaři hlasovali, a to téměř rok od podání žádosti o případné vysvětlení. China Unicom se přitom řadí mezi tři největší čínské telekomunikační sítě. Pacific Networks pak prodává datové služby americkým operátorům. Její dceřiná společnost ComNet zase nabízí mezinárodní SIM a telefonní karty.

„Ohrožení našich sítí subjekty spojenými s komunistickou Čínou musíme adresovat přímo. Jsem proto potěšený, že FKK i nadále ukazuje sílu a odhodlání v tomto cíli pokračovat,“ uvedl ve svém vyjádření podle BBC komisař Brendan Carr. Podobné vyšetřování totiž zahájila komise také v prosinci, když zpochybnila autorizaci podnikat v USA společnosti China Telecom. Tedy největší čínské firmě v oblasti telekomunikace.

O svých vztazích bude USA s Čínou rokovat na Aljašce. Ani jedna ze stran však zásadní zlom nečeká

Nedávno také FKK určila pět čínských společností, které mohou být pro národní bezpečnost potencionální hrozbou. Zařadila mezi ně firmy Huawei, ZTE Corp, Hytera Communications, Hangzhou Hikvision Digital Technology a Dahua Technology. Prověřování čínských organizací tak souvisí se zhoršujícími se vztahy obou velmocí. Ve čtvrtek se mají poprvé od uvedení Joe Bidena do prezidentského úřadu zástupci USA a Číny setkat na konferenci ve městě Anchorage na Aljašce. Pokrok či rozvolnění napětí však ani jedna ze stran nečeká.

Pro Spojené státy je totiž velkou překážkou pro smír především dlouhotrvající porušování lidských práv ze strany Číny. Americké vládě se nelíbí snaha omezovat demokratické volby v Hong Kongu, ani podezření na týrání ujgurské etnické menšiny v čínské oblasti Xinjiang. Ministr zahraničí Tony Blinken proto také tento týden kritizoval Čínu na setkání v Tokiu, kdy ji označil za hrozbu regionální stability. Čína naopak zase podle CNN prohlásila, že od čtvrtečního jednání nemá „velká očekávání“.

Sledujte nás na sítích

Belgie přezkoumává Apple iPhone 12 poté, co Francie zastavila prodej kvůli radiaci

Belgie ve čtvrtek uvedla, že přezkoumá potenciální zdravotní rizika spojená s iPhonem 12 společnosti Apple. Francie totiž nařídila zastavení prodeje kvůli porušení limitů pro vystavení elektromagnetické radiaci.

NEJNOVĚJŠÍ

Belgie přezkoumává Apple iPhone 12 poté, co Francie zastavila prodej kvůli radiaci

Belgie ve čtvrtek uvedla, že přezkoumá potenciální zdravotní rizika spojená s iPhonem 12 společnosti Apple. Francie totiž nařídila zastavení prodeje kvůli porušení limitů pro vystavení elektromagnetické radiaci.

3 KOMENTÁŘE

  1. Je to velmi zajímavý článek. Napište prosím někdy příště o novém světě. Inspirovat se můžete článkem: VYBUDUJME NOVÝ SPRAVEDLIVĚJŠÍ SVĚT: https://miloslav7.blogspot.com/2021/03/vybudujme-novy-spravedlivejsi-svet.html Vybudujme všichni společně nový svět. Určitě to bude stát za námahu s tím spojenou. Litovat změny stávajícího politického uspořádání lidstva budou pouze ti lidé, kteří se v současnosti nespravedlivě obohacují na úkor všech ostatních lidí.

    • Jste nepochopil základy kapitalismu dnešní doby. Jste idealista, který si neuvědomuje souvislosti.

  2. Jsem přesvědčen, že to ČÍNĚ vůbec neublíží. Naopak se osvobodí od možnosti manipulace s veřejným míněním. A ekonomicky pro rozjetou Čínu je to výzva, která bude mít pozitivní výsledky.

Comments are closed.