Více
  -2.6 C
  Czech
  Sobota, 22 ledna, 2022

  Doporučujeme

  Nejčtenější

  Komentované

  U.S. President Biden

  USA: Nejvyšší soud zablokoval pravidla o očkování pro velké korporace. Biden podle nich překročil svou pravomoc

  Podle Nejvyššího soudu ve Spojených státech překročil Biden svou pravomoc. Soudci proto ve čtvrtek rozhodli o zrušení jeho nových pravidel pro velké korporace. Firmám nařizovala, aby po svých zaměstnancích vyžadovaly očkování, nebo pravidelné testování. Povinné očkování pro státní zaměstnance ve zdravotnictví však bude platit i nadále.
  Bill Gates

  Od začátku pandemie se zvětšila propast mezi nejbohatší a nejchudší populací. 10 nejbohatších vydělalo nejvíce

  Podle reportu charitativní organizace Oxfam pandemie ještě zvětšila propast mezi nejbohatší a nejchudší populací světa. Uvedla, že 10 nejbohatších mužů světa od jejího začátku téměř zdvojnásobilo své hromadné bohatství. To vzrostlo o 5 trilionů dolarů.
  Reklama
  china's president xi jinping

  Zabezpečte globální dodavatelské řetězce a zabraňte inflačním šokům, apeluje čínský prezident

  Podle čínského prezidenta Xi Jinping je potřeba ze světové ekonomiky odstranit rizika a propagovat její stabilní obnovu. Proto by podle něj měly státy zabezpečit globální dodavatelské řetězce a zabránit tak inflačním šokům. Svůj apel přednesl čínský prezident v pondělí na online Světovém ekonomickém fóru.
  High Speed Two

  Británie se chystá na vysokorychlostní vlaky, stavět bude na japonské technologii i evropských zkušenostech

  Nejen kimono a origami se nedílně pojí se Zemí vycházejícího slunce. Rychlé japonské vlaky sledují s údivem a záviděníhodným pohledem mnozí. Británie se nyní chystá vyrábět vysokorychlostní vlaky ve své domovině. HS2 Ltd, jež za projektem stojí, podepsala se společnostmi Hitachi a Alstom smlouvu v hodnotě 2 miliardy liber na jejich výrobu.
  Biden požaduje, aby Čína, Indie a Japonsko zpřístupnili své zásoby ropy

  Biden požaduje, aby Čína, Indie a Japonsko zpřístupnily svoje zásoby ropy

  Kvůli zvyšujícím se cenám energií požádala administrativa amerického prezidenta Joe Bidena některé ze států Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC), aby zpřístupnily své zásoby ropy. Prezident Biden se obrátil především na Čínu, Japonsko, Indii a Jižní Koreu. Jejich úřady však prozatím odmítají s tím, že by podobný krok mohl následně způsobit přebytek ropy na trhu.

  Čína kritizuje americký Walmart. Řetězec musí přestat bojkotovat produkty z regionu Sin-ťiang

  Americký obchodní řetězec Walmart čelí kritice Číny poté, co začal bojkotovat produkty pocházející z čínského regionu Sin-ťiang. Objevují se totiž zprávy, že v tamních továrnách dochází k nucené práci a diskriminaci muslimské menšiny Ujgurů. Čínská protikorupční agentura následně obvinila Walmart ze "stupidity a krátkozrakosti".
  Kryptoměna Squid Game byla nejspíše podvod

  Kryptoměna inspirovaná show Squid Game zkolabovala. Jednalo se o podvod

  Stránky propagující kryptoměnu inspirovanou nejúspěšnějším seriálem Netflixu Squid Game zmizely. Nedají se dohledat ani účty na sociálních sítích, které takzvaný SQUID propagovaly. V pondělí si tvůrci nejspíše proměnili veškeré virtuální peníze získané od investorů za reálnou měnu a podnikání ukončili. Podvodem si podle odhadů vydělali asi 2,1 milionů dolarů.